enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,8418
EURO
35,1713
ALTIN
2.454,69
BIST
10.771,36

15.03.2022
7
A+
A-

AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bundan dolayı Külliye’de bayan muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda yapmış bulunduğu sözler bundan dolayı Partisinden istifa ettiğini belirtti ve ağır sözler ifade etti Ayrıntılar Haberin Devamındadır..

REKLAM
X

AKP delegesi olan Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın hekimlere yönelik “Varsın gidiyorlarsa gitsinler” sözlerinin sonrasında partisinden istifa etti.

REKLAM
X

AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bundan dolayı Külliye’de bayan muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda vatan dışına giden hekimleri eleştirerek “Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren hekimlerimizi buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın ifadelerine Türk Tabipleri Birliği’nin yanı sıra çoğu hekim ve siyasi isim reaksiyon göstermişti. Yaşanan gelişmelerin sonrasında AKP delegesi olan Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin de partisinden istifa etti. Çetin, AKP Konya Selçuklu İlçe Başkanlığına verdiği istifa dilekçesinde Erdoğan’ın açıklamalarının hekimleri itibarsızlaştırdığını ve sağlıkta şiddeti artıracağı ifadelerine yer verdi.

Konya Tabip Odası Başkanı Eyüp Çetin istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: *Sayın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın dün külliyede yaptığı hekimlik mesleğinin itibarsızlaştırmaya dönük konuşma çoğu sorunu olan hekimlerin yalnızca ücrete indirerek halkın önüne atılması sağlıkta şiddeti artıracağı düşüncesindeyim.

REKLAM
X

*Partinizin delegesi olarak ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın düşüncesinden ‘Şehir hastanelerimizin içerisinde profesör ve eksper olmazsa olmasın asistanlarla götürürüz’ mantığına evrilerek kıdem, bilgi ve ilme verdiği değerin en yetki sahibi ağızdan sıfırlanması biz hekimleri derinden üzmüştür. *Konya Tabip Odası Başkanı olarak bu şanssız konuşma sebebi ile delegesi bulunduğum partinizden istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını rica ederim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.