İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz hain vuruş girişiminin gerisinde kimin olduğunu açıkladı…

Kırklareli’nde muhtarlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz hain vuruş girişiminin gerisinde Amerika’nın olduğunu belirtti.

Soylu 15 Temmuz’a dair şu ifadeleri kullandı:

REKLAM
X

“Bu ülkede değişik siyasi görüşlere sahip olabilirsiniz. Ama gazetelerin, televizyonların ülkenin siyasi parti liderlerine, başbakanlarına yaptığı muameleyi, hakaretleri, hükümeti düşürmek amacıyla ellerinden gelen tüm oyunları ve senaryoları hep birlikte gördük. Hanımlarına, kendilerine, eşlerine, ailelerine saldırılarını hep birlikte gördük. Bunun gerisinde kim var? 15 Temmuz’u biz mi yaptık?

15 Temmuz’u FETÖ yaptı, gerisinde bal gibi Amerika var, bunu defalarca söyledim. Bu lafı mezara gidince söylemeyeceğiz. Bu iş her yönüyle aydınlığa çıkmıştır. Eğer olmasa adamı orada saklamazdı, bize iade ederdi. Neyle karşı karşıya kaldığımızı anlatmak amacıyla söylüyorum bunları” diye konuştu.

Soylu, “Eğer biz Zeytindalı Harekatı’nı yapmasaydık, şayet biz Barış Pınarı Harekatı’nı yapmasaydık bugün Afrin olmasaydı, ben bunu rahat bir şekilde söylüyorum, tarihimizde ilk defa Amanoslar hijyenik diyorum, bir tek terörist bile yok.

Tendürek hijyenik diyoruz, bir tek terörist bile yok. Bunu neyle yaptık? Eğer Tayyip Erdoğan iktidara geldiği ilk günden itibaren savunma sanayiinde yüzde 20 olan yerli ve millilik oranını yüzde 80’e çıkarmamış olsaydı biz bunların hiçbirini bugün söyleme ihtimaline sahip olmazdık” dedi

İlgilini çekebilir  Bronş ve akciğeri temizleyen detoks temizleme tarifi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz