8 Eylül 1999 ve öncesi Sigortası Olanlar bu haber sizn için. Çalışma hayatına atılan vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında emeklilik yer alıyor. 8 Eylül 1999 ve öncesi sigorta başlangıcına sahip olan bireyler.

Bu şarta uyana müjde var! Emeklilik süresi 2 ila 6 sene arası kısalabilir! 1999 öncesi sigortası olan herkes..İş hayatını sürdüren milyonlarca kişi emeklilik hakkında detayları merak ederek bilgileri öğrenmek üzere araştırma yapıyor. Bazı durumlarda kadın ve erkekler daha erken tarihte maaşa kavuşma imkanına sahip olabiliyor.

SGK bu konuda daha erken yaş ve primle vatandaşlara imkan tanıyor. Askerlik ve doğum ile süre kısalıyor. Son olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tespit yapılması halinde erken emeklilik hakkı tanınıyor. 28 Eylül 2021 tarihinde yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle bazı kişilere erken emeklilik hakkı sağlandı.Her çalışanın hayallerinden birisi de emekli olarak daha rahat bir yaşamak sürmek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) erken emeklilik koşulları milyonlarca çalışan tarafından merak ediliyor. Çeşitli nedenlerden ötürü erken emeklilik hakkı tanınıyor. Pek çok durumda olduğu gibi bazı sağlık durumlarının tespiti halinde de vatandaşlara bu hak veriliyor. Ayrıca diğer durumlarda da bu haklar daha erken yaşta tanınıyor.

REKLAM
X

ASKERLİK VE DOĞUM EMEKLİLİK TARİHİNİ ÖNE ÇEKER

Erkeklerde askerlik hizmeti ve kadınlarda doğum emeklilik tarihini öne çekiyor. Anneler her bir çocuk için 2 yıl kazanıyor.

15 YIL HİZMET SÜRESİYLE EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ

Eylül 1999 ve öncesi sigorta başlangıcına sahip olanlar 15 yıllık hizmet süresi, 3.600 prim gününü tamamladığında emekliliğe hak kazanabilir. Kıdem tazminatını talep ederek işten ayrılabilir.

İlgilini çekebilir  Emeklilere Müjde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz