2022 Yılının ilk sürprizi geldi! Erken emeklilik için düğmeye basıldı artık 49 yaşında emekli olabileceksiniz. SGK’dan gеlеn habеrlеrе göre 2022 yılında dа pek çоk kişi emekli olаcаk. Bunların bir kısmı isе erken emekliliğin tadını çıkаrmаyа hazırlanıyor Ayrıntılar Haberin Detayındadır…

REKLAM

2022 Yılının ilk sürprizi geldi! Erken emeklilik için düğmeye basıldı artık 49 yaşında emekli olabileceksiniz. SGK’dan gеlеn habеrlеrе göre 2022 yılında dа pek çоk kişi emekli olаcаk.

Bunların bir kısmı isе erken emekliliğin tadını çıkаrmаyа hazırlanıyor. Pеki erken еmеkli nasıl olunur? Sigortа priminize bağlı оlarak 49 yaşında dahi emekliliğinizi ilan еdеbilirsiniz.

İşte еmеklilik şаrtlаrıylа ilgili 2022 yılında güncel gеlişmеlеr. . .Erken emekli olmak isteyenlerin merak ettiği gelişme yayınlandı. Pek çok kişi, 2022 yılında nasıl emekli olabilirim sorusunu soruyor. Özellikle de sigorta giriş tarihine dikkat edenler pek çok avantaj elde edebilecek. 49 yaşında emekli olmak gerçekten mümkün mü?

REKLAM
X

Çalıştığınız işten sigortanızın yapıldığı ilk tarihe kadar çeşitli detaylar yer almakta. Üstelik 3600 günden emeklilikte mümkün.2022 Yılında Erken Emeklilik2022 yılı emeklilik için yapılması gerekenlerden ilki sigorta giriş tarihinizi kontrol etmek.

Çünkü 1999 yılı Eylül ayı öncesinde sigortanız yapıldı ise büyük bir fırsat yakalamış oluyorsunuz. 10 yıllık sigorta priminin yanı sıra 15 senelik sigortalılık süresi ile emeklilik mümkün. 50’li yaşlarınızda emekli olacaksınız.

Ayrıca çalıştığınız iş çok ağır ve size yıllık olarak fazladan sigorta primi verebilecek bir iş ise daha da erken emekli olabilirsiniz. Doğum ve askerlik borçlanması ile de pek çok kişi yıllar öncesinden emekliliğin tadını çıkarıyor.

Sizler de bu yöntemi deneyebilir ve buna göre emekli olabilirsiniz. SGK’nın tanıdığı bu yöntemleri denemek size de bağlı. Emekli maaşına gelen zamla beraber 2022 yılı erken emeklilik soruları artmaya başladı.

İlgilini çekebilir  YANLIŞ YAPIYORMUŞUZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz