enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5846
EURO
34,9889
ALTIN
2.440,01
BIST
10.471,32

30 Yıllık Kedicikten Adnan Oktar Açıklaması Şaşırttı!

30 Yıllık Kedicikten Adnan Oktar Açıklaması Şaşırttı!
31.12.2021
15
A+
A-
REKLAM
X

Bir dönem akıl hastanesine yatırılan sözde Mehdi Adnan Oktar davasıyla ilgili gelişme 30 yıllık kedici itirafta bulundu. İşte o itiraflar…

REKLAM
X

Bir zamanlar tv programında beraberinde çıktığı kadınlar ile adından söz ettiren daha sonra psikolojik rahatsızlıkları olduğu ortaya çıkan Adnan Oktar hakkında ilginç itiraflar yapıldı. Detaylar galerimizde…

 • ASIL ADI ADNAN OKTAR DEĞİL
 • Asıl adı Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülen ama resmî belgelerde ise Adnan Oktar adı geçen Oktar yazar ve araştırmacıydı. Babasının adı Yusuf olan Oktar, küçük yaşta babasını kaybetmiştir.  Adnan Oktar’ın annesinin adı ise Mediha’dır. Adnan Oktar ilk ve orta öğrenimini Ankara’da, ortaokulu Cebeci’de, liseyi Kurtuluş’ta okudu.
 • Liseden sonra özel bir dershaneye giderek üniversiteye hazırlanan Oktar, 1979 yılında İstanbul’daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okulu bırakan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü’ne geçti burada da bir süre okuduktan sonra yine okulu yarım bıraktı.
 • EVRİM ŞEYTANİ BİR ÖĞRETİ
 • Harun Yahya imzasıyla yayınlanan ve cemaati ile birlikte hazırlayıp yayınladığı yüzlerce kitabı olduğu öne sürülüyor. Adnan Oktar, Harun ve Yahya peygamberlerin adlarından türettiği Harun Yahya mahlasıyla çok sayıda biyolojik evrim karşıtı kitap hazırlamıştır. Oktar’a göre evrim, Nazizm, materyalizm, komünizm ve Budizm’le bağlantılı şeytanî bir öğretidir. Oktar’ın kitaplarındaki yazılarının birçoğu köktendinci Hıristiyan Yaratılışçılığı ile benzerlik göstermektedir.
 • MEHDİ DEĞİLİM
 • Adnan Oktar grubuna bağlı İnternet siteleri, TV ve değişik yayın araçlarıyla başlıca evrim, yaratılış, Mehdilik, Mehdi devri, ahir zaman, Mesih, İsa’nın dönüşü gibi konularda yayın yapmaktadır. Bu yayınlarda özellikle Mehdi ve evrimle ilgili konular üzerinde durmaktadır. Adnan Oktar kendisinin hoca veya alim değil cahil ve sıradan bir kişi olduğunu öne sürer. Oktar kendisinin mehdi olduğunu reddetmiştir ama “Mehdî’nin Mehdî olduğunu söylemeyeceğini, bir insanın Mehdî olduğunu söylemesi halinde dinden çıkacağını, Mehdî hakkındaki hadislerle kendisi arasında tam bir uyum olduğunu, Mehdî’nin tarifinin kendisine tıpatıp uyduğunu, yine de tüm bunların bir tesadüf olabileceğini söylemektedir.
 • Adnan Oktar’ın asıl adı Adnan Arslanoğulları’dır.  Adnan Oktar’ın mesleği yazar ve araştırmacıydı. Adnan Oktar ve beraberindeki 178 kişi suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı ve cinsel saldırı gibi birçok suç iddiasıyla 11 Temmuz 2018’de gözaltına alındı. 18 Temmuz 2018’de çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Adnan Oktar cemaatinden ayrılmayalım isteyen eski kedicik Ayça Pars Adnan Oktar ile ilgili şunları söyledi.
 • Adnan Oktar’ın biz hak cemaatiz diyerek bana itaat etmek zorundasınız dediğini ve bana ihanet edenin Allah’a ihanet edeceğini ve bizim cemaatten ayrılmamamızı sağladığını belirtti. Pars Oktar’ın hiyerarşik bir örgütlenme yaptığını söyledi. Oktar’ın bacılar ve kardeşler grubumu kurduğunu ifade etti.
 •  Aşkım demeyen dayak yiyordu diyen Pars savunmasında ailesinden uzaklaştırılan örgüt üyelerinin birbiri ile kağıt üzerinde evlendirildiğini söyledi. Adnan Oktar’ın maddi ve manevi herkesi sömürdüğünü vurguladı
 • Adnan Oktar’ın 30 yıl yanında olan kediciği Ayşe Pars itiraflarına devam ederek örgütün karanlık ve tehlikeli yüzünü anlattı. Pars, Oktar’ın sağ kolu olarak 30 yıldır örgüt içindeki tüm televizyon ve internet yayınlarının tek sorumlusuydu. Tutuklu olan kedicik itirafçı olup örgütle ilgili tüm bildiklerini anlatınca cezaevinden çıktı. 
 • En kıdemli kediciğe göre Adnan Oktar grubundaki genç kızları ve erkekleri örgüte bağlamak için farklı yöntemler kullanıyorlardı. Pars pahalı hediyeler lüks giysiler ve zengin bir hayatın yanı sıra örgütten kaçmaması için kediciklere şantaj yapıldığını da söyledi. 
 • Pars daha önce yayınlar sırasında kendisine aşık gibi bakmayan kediciklere işkence yaptığını anlatmış işkence sonrası ağlayan kızlara da ‘sevgiden ağlıyorlar’ dediğini ileri sürmüştü. 
 • Yayında gözüken bir kıyafetleri var yani böyle çok abartılı, hiçbir şekilde dini olarak kabul edilemeyecek. Burada o kıyafetlerle o kadar bayan siz neler yapılabileceğini tahmin edebilirsiniz. Yaşı küçükler de dahil olmak üzere hepsi aynı ortamda. Adnan Oktar herkesle imam nikahlıydı ya da kadınları cariye olarak almıştır statülerine göre orada bile bir hiyerarşi vardır.
 • Bütün internet işlerinin sorumlusu benim reji bana ait ama bir korku fırtınası, korku imparatorluğu var. Bacılar ve kız kardeşler denen daha genç, yeni gelmiş olan hafif bağlarla bağlı insanlar var. Kız kardeşler dediğimiz ekip daha çok bu zenginlikle o kişinin isteklerinin bir an önce yapılması, iltifatlar, hediyeler, altınlar gibi bu tarz şeylerle burada tutulmaya çalışılır. Bu bir yöntemdir.
 • Adnan Oktar oturuyor 10-15 kişilik bir gurubun önüne diyor ki ‘senin bakışlarını beğenmedim, sen gel bakalım önüme’ ve sonra oturtturuyor; tokat, tekme, kafasını yere bastırma, alıp bir yerden diğer tarafa atma, yediği yemeği kafasından aşağı döker, ‘makas getirin der’ makasla dibinden keser, eliyle saçlarını yolar.
 • BANA İTAAT ETMEZSENİZ GÜNAH İŞLERSİNİZ’ 
 • Kediciklerin örgüt içerisindeyken ailesi ile görüşmesinin yasak olduğunu da belirten Pars 30 yıllık örgüt hayatı boyunca ailesinden sadece annesi ile 2 ya da 3 kez görüştüğünü belirterek “Ailelerle görüştürülmez. Bu bir suçtur zaten. Belli aralıklarla yanında şahitle gidersin. Mesela çay alacaksın ikram edeceksin, mutfağa gittin annen de orada mutlaka şahit yanına gelir. Annenle seni hiçbir zaman yalnız bırakmazlar. Adnan Oktar’ın en sevdiği şeyin kendisine itaat edilmesiydi. Oktar Kediciklere bana itaat etmezseniz günah işlersiniz diyordu. Onun dediğini kabul etmezseniz münafık olursunuz diyordu” şeklinde konuştu.
 • OKTAR’IN SIRRINI AÇIKLADI: ‘GİZLİ KUMANDASI VARDI’
 • Oktar’ın kimseye güvenmediğini de söyleyen Pars televizyon yayınlarını Oktar’ın bizzat masasının altına yaptırdığı özel kumandayla yönettiğini de anlattı: Elinde bir on-of düğmesi var oradan sesi kapatır rejiye dahi sesin gelmemesi için kendisi kapatır. Yayınları takip ederseniz. Çoğu zaman bunu unuttuğu için yayına sessiz başlarız. Yayın bitti 5 dakika ara verelim dedi. Dediği anda tüm kameralar kapatılır mutlaka.
 • Adnan Oktar’ın bir kediciği daha itirafçı oldu. 1989’daki ÖSYM sınavında birinci olan ve Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nü bitiren Müge Ögütçü, “Adnan Oktar bana 3 kez tecavüz etti, dayak attı” diyerek etkin pişmanlıktan faydalanmak istedi.
 • Organize silahlı suç örgütü kurduğu ve yönettiği gerekçesiyle Adnan Oktar ve 13 yakın müridinin 9 bin 803 yıl 6’şar ay hapis ve 400’er bin lira ceza aldığı davada, kediciklerden Müge Öğütçü de 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar kesinleşene kadar ev hapsinde tutulan 52 yaşındaki Müge Ögütçü, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği mektupta etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirterek örgütle ilgili itiraflarda bulundu. Öğütçü mektubunda şunları anlattı: “1989 yılında yapılan ÖSYM sınavında birinci olup Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nü bitirdim…
 • Adnan Oktar kendisiyle birlikte olmak istemediğim için Dragos’taki örgüt merkezinde üç kez bana tecavüz etti. Daha sonra Didem Ürer ve Aylin Atmaca’yı yanına çağırdı. Adnan Oktar benden, gelen kadınlara yatakta çok iyi olduğunu söyleyerek kendisini övmemi istedi.
 • Ses tonumun ince olması ve bakışlarım nedeniyle Adnan Oktar’dan yıllarca dayak yedim.
 • Ona olan korkum nedeniyle hiçbir zaman güzel bakamıyordum. ‘Bana sevgiyle bak’ diyerek dayak atardı. Bazen bana ve diğer kızlara uyguladığı şiddet saatlerce hatta günlerce sürerdi. Kendisi uykusu gelince gider uykusunu alır, ertesi gün kalkınca tekrar şiddet uygulamaya devam ederdi. Bizim uyumamıza izin vermezdi.
 • Bazen ‘Bir sebep olsun da seni döveyim’ derdi. Adnan Oktar’ın talimatıyla bikinili, mayolu ve çıplak fotoğraflarım çekildi. Niyetleri beni porno yıldızı gibi gösterip, örgüte girince düzeldiğimi iddia etmekti. Bu fotoğraflarla internet sitesi kuracaklardı. Düzenledikleri uluslararası konferanslarda tercümanlık yaptığım için çektikleri resimleri kullanamadılar.”
 • ÇÖZÜLMELER HIZLANDI
 • Adnan Oktar Organize Silahlı Suç Örgütü davası görülürken birçok isim itirafçı oldu, örgütle ilgili önemli bilgiler verdi. Davanın karar aşamasında itirafçı olan kediciklerden biri de Ayça Pars’tı. Karardan sonra ise ‘hayalet’ lakaplı Murat Çakır itirafçı oldu.
 • Örgütten ayrılmak isteyenlere baskı yapıldığını, tavır alındığını, özellikle kadınların zor durumda bırakıldıklarını anlattı. Örgütün finansal gücü ve sosyal medyadaki dezenformasyonları azalınca Müge Ögütçü’nün itirafları geldi. Bir çok kediciğin de itirafçı olmak istediği ancak cesaret edemediği iddia edildi. 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.