Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak isteyen binlerce kişi için müjdeli haber geldi. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile 3000 bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuruda bulunmak isteyen binlerce kişi bu kapsamda; “Bekçi alımı ne zaman yapılacak? Bekçi alımı şartları neler ve başvurular başladı mı?” gibi sorulara yanıt arıyor. İşte bekçilik başvurusu – bekçi alımı 2022 süreç bilgileri

Bekçi alımı başvurularına yönelik araştırmalar tüm hızıyla sürüyor. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildiği açıklanmıştı. 4 Mart 2022 tarihli Resmi Gazete’de 2022 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım ilanı yayınlandı. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar bu kapsamda; “Bekçi alımı ne zaman yapılacak, başvurular başladı mı? Bekçi alımı şartları açıklandı mı?” gibi sorulara yanıt arıyor. İşte bekçilik başvuru süreci bilgileri.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER, NE ZAMAN YAPILACAK?

4 Mart 2022 tarihli Resmi Gazete’de 2022 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım ilanı yayınlandı.

REKLAM
X

EGM bünyesinde görevlendirilecek bekçi alımı için tarih henüz belli olmazken başvuru tarihleri de henüz netleşmedi. Resmi açıklama geldiğinde haberimizin içerisinde olacaktır.

BEKÇİ ALIMI İLANI YAYINLANDI!

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre 3.000 yeni bekçi alımı yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.

“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Başkanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne yeni kadrolar ihdas edildi.

Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

4 Mart 2022 tarihli Resmi Gazete’de 2022 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım ilanı yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karara göre Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına 3 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak.

İlgilini çekebilir  Öğrendiğinizde Çok Şaşıracaksınız. Detaylar

Mülakat Merkezi bekçi olmak isteyenler için aynı anda 81 ilde sınav düzenleyecek. Sınav ile adayların seviyesi ölçülecek.

Sınavda başarılı olamayan adaylar fiziksel parkur ve sözlü mülakat aşamalarına geçemeden elenecek.

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Daha önceki alımlarda adaylarda aranan şartlar şu şekildeydi;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

c) En az 167 cm boyunda olmak,

d) Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak,

e) Başvuru yaptığı İstanbul il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,

f) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

g) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış

h) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz