Oyuncu Derya Arbaş, Henüz 35 yaşında, ömrünün baharında aramızdan ayrıldı. Ölümü herkes yasa boğdu. Eski Türkiye güzel ve ünlü oyuncu Zerrin Arbaş’ın kızı ve ünlü ressam Avni Arbaş’ın torunu olarak dünyaya gelir. Annesi Zerrin Arbaş, güzellik yarışması sonrası oyunculuk eğitim için gittiği… Ayrıntılar haberin devamındadır.

Oyuncu Derya Arbaş, Henüz 35 yaşında, ömrünün baharında aramızdan ayrıldı. Ölümü herkesi yasa boğdu. Eski Türkiye güzeli ve ünlü oyuncu Zerrin Arbaş’ın kızı ve ünlü ressam Avni Arbaş’ın torunu olarak dünyaya gelir. Annesi Zerrin Arbaş, güzellik yarışması sonrası oyunculuk eğitimi için gittiği Amerika’da, Kızılderili kökenli oyuncu Dehl Bert ile tanışıp evlenir. Bu evliliğin donucunda Derya Arbaş, 17 Haziran 1968’de Amerika’nın Santa Monica (SANTA MONİKA) şehrinde doğar. Çocukluğu Amerika’da geçen oyuncu, daha o yaşlarından itibaren duru güzelliğiyle herkesi büyülemeye başlar. Battal Gazi filminde oynar. 1994’te Atıf Yılmaz’ın çektiği “Gece, Melek ve Bizim Çocuklar” filminde oynar. Tüm bilinmeyenleri ile Derya Arbaş’ın yarım kalan hikayesi

DERYA ARBAŞ KİMDİR?

REKLAM
X

Sanatçı bir aileden gelen ve bir döneme damga vuran Derya Arbaş, 17 Haziran 1968 tarihinde ABD’nin Santa Monica şehrinde dünyaya geldi. Türkiye Eski Güzeli ve oyuncu Zerrin Arbaş ile Amerikalı oyuncu Dehl Berti’nin kızıdır. 1974’te annesi Zerrin Arbaş’ın oynadığı Battal Gazi’nin Oğlu adlı filmde, annesinin çocukluğunu canlandırdı. Uzun yıllar Amerika’da yaşadıktan sonra 15 yaşında Kuyucaklı Yusuf filminde oynamak üzere Türkiye’ye geldi. 19851986 arasındaki kısa süre boyunca birçok filmde oynadı. Türkiye’de ilk kez geniş kitlelerce tanınması ise bir dergiye kapak olmasıydı

Dilan filmini çekerken Ağrı’da tanıştığı Nihat Polat ile 1986’nın sonunda gizlice evlendi. Bu evlilik döneminde sinemadan uzak kaldı. California Institute of the Arts’ta, resim ve heykel eğitimi aldı 1989’da ise kültür farklılığını öne sürerek evliliğini bitirdi. Bu uzaklaştığı arada, 1991’de babasını kaybetti.

İlgilini çekebilir  Kanserin İlacı Paça Çorbası Ev Yoğurdu

1994’te Atıf Yılmaz’ın Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filminde başrol oynadı. Film sonrası yine ABD’ye gitti. 1996’da Çılgın Badiler adlı dizi için bir süre yine Türkiye’ye döndü. 1997’de Amerika’da Hang Your Dog in the Wind filminde oynadı. 2000’lerde Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. 2001’de Kerem Alışık ile Günah dizisinde oynadı. Hayatının son dönemlerinde “Gratified Desire” (Doyurulmuş Arzu) adlı (yayımlanmamış) otobiyografik özellikler de barındıran bir roman yazmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz