Son dönemde durdurulamaz bir şekilde yükselen yağ fiyatlarına karşı halkı sevindirecek bir haber geldi. Tarım Kredi marketlerde 5 litre TMO Ayçiçek yağında mart ayı başlangıcı ile birlikte bahar kampanyası başlıyor.

Tarım Kredi Marketlerde son dönemde hükümetin açıklamış olduğu yüzde 7’lik KDV indiriminin etkileri yansımaya devam ediyor. Son dönemde KDV Sistemini Sadeleştirme Programı kapsamında birçok üründe indirime gidilmişti.

%8’lik KDV oranının %1’e düşürülmesi market alışverişi yapan herkesin cebine yansıyor. İnsanların yükselen fiyatlara karşı sesini yükseltmesi ve hükümetin buna karşı kayıtsız kalmaması sonrası bir adım atılmış ve KDV oranı düşürülmüştü.

Marketler Yağlarda İndirime Gidiyor

KDV oranındaki düşüşün ardından üstüne bir de yüzde 30’luk indirim yapan Tarım Kredi Marketlerinde yağ fiyatları oldukça uyguna gelmeye başladı.

Şu anda 5 litre TMO Ayçiçek Yağı 118.50 TL’den 105.90 TL’ye düşerken KDV indirimi de üzerine eklendiğinde bu fiyat 92.50 TL’ye kadar geriliyor.

Bu indirim halkın cebine rahat bir nefes aldıracakken insanların ihtiyaçlarını kısa sürede karşılaması bekleniyor. Birçok Gıda Ürününde İndirim Var. Ayçiçek yağının yanında Tarım Kredi Marketlerinde bulgur, kırmızı mercimek, pirin, nohut ve un fiyatlarında da dikkatlerden kaçmayan bir indirim gözleniyor.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  MELİH GÖKÇEK’İN YÜZ KIZARTAN VİDEOSU ÇIKTI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz