enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,7348
EURO
34,9778
ALTIN
2.437,56
BIST
10.553,30
22.11.2022
3
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 FIFA Dünya Kupası Açılış Töreni’ne katılmak için Katar’a gidiyor. Görevi bıraktığı isim belli oldu. Ayrıntılar Haberin Devamındadır..

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar’a gideceğini duyurdu.

REKLAM
X

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani’nin davetine icabetle, 2022 FIFA Dünya Kupası Açılış Töreni’ne iştirak etmek üzere 20 Kasım 2022 tarihinde Doha’yı ziyaret edeceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

REKLAM
X

Resmi Gazete’de bugün Cumhurbaşkanlığı Kararları yayımlandı. Birçok üniversitede değişiklik, vekalet devri aktarıldı.

20 Kasım Resmi Gazete’de bugün – Cumhurbaşkanı Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar ziyaretinden dolayı vekalet devri, birçok özel ve devlet üniversitesinde yönetmelik değişikliği yaşandı.

REKLAM
X

Bugün Resmi Gazete’de birçok konuyu yakından ilgilendiren yeni gelişmeler oldu.

VEKALET DEVRİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, 20 Kasım 2022 tarihine Katar Devleti’ne ziyarette bulunacağımdan, dönüşüme kadar Cumhurbaşkanlığına; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 106 ncı madde uyarınca, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY vekalet edecektir.

ANKARA BİLİM ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

Lisansüstü programlara öğrenci başvurusu ve kabulü, Enstitü Kurulu tarafından tespit edilen esaslara göre yapılır. Lisansüstü programlara başvuracak adaylardan yüksek lisans programlarına başvuracakların bir lisans diplomasına, yüksek lisans derecesiyle doktora programlarına başvuracakların bir tezli yüksek lisans diplomasına sahip olmaları ve ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılan ALES’ten başvurduğu programın puan türünde tezli yüksek lisans için 55, doktora için 60 standart puandan az olmamak koşuluyla ALES standart puanına sahip olmaları gerekir.

Tezsiz yüksek lisans programlarına öğrenci kabulünde, ALES notuna sahip olma şartı aranmaz. Başarı sıralamasına esas olan değerlendirmede ALES sonucunun ağırlığı yüzde 50’den az olamaz. Lisans derecesiyle doktora programına başvuranların lisans mezuniyet not ortalamalarının 4 üzerinden en az 3 veya muadili bir puan olması ve adayın ALES’ten başvurduğu programın puan türünde 80 puandan az olmamak koşuluyla ALES puanına sahip olmaları gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.