Türkiye artık yavaş yavaş 2023 yılında gerçeleştirilecek olan seçim atmosferine girmeye başladı Cumhur ittifakının adayı belli iken Millet ittifakı ve 6’lı masa bir türlü adayını belirleyemiyor ne imamoğlu ne Mansur Yavaş aday olamıyor Kılıçdaroğlu aday olacağım diyor ama 2018 de bile kendi aday olmayıp Muharrem İnce’yi aday göstermişti bu seçimlerde ise adayları bambaşka biri olacak..Ayrıntılar Haberin Devamındadır..

Sabah sitesiyazarı olan Mahmut Övür; 6’lı masanın sürpriz cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül olabileceğini iddia etti.

GÜL ABD VE AVRUPA’NIN GÜVENDİĞİ BİR İSİM

REKLAM
X

Övür, Gül’ün son Karar röportajına da değinerek, buradan 6’lı masaya nasıl mesaj verdiğini anlattı. Sabah yazarı ayrıca; Ekrem İmamoğlu isminin de halen daha adaylık için masada olduğunu kaydetti Mahmut Övür’ün “Sürpriz aday Abdullah Gül mü?” başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde: Seçime bir yıldan az süre kaldı ama hala 6’lı masanın adayı belli değil.

Hala o mu olacak bu mu olacak tartışması sürüyor. Gerekçeleri de hazır; isim açıklanırsa yıpranır ya da ismin açıklanmasıyla gündem değişir. Her iki gerekçe de gerçekçi bulunmuyor Bulunmuyor, çünkü işin içinde başka bir hesap var.

GÜL İSMİ MASAYA GELDİ

O hesabın bir ucunda Ekrem İmamoğlu, diğer ucunda da Abdullah Gül’ün olduğu söyleniyor Bu iki isim de henüz devreden çıkmış değil. Ama asıl ilginç olan unutulduğu sanılan Gül isminin ara ara ısıtılması. Bırakın birilerini bizzat Gül’ün kendisi bunu çok istiyor ki arada bir siyasi piyasaya çıkıp konuşuyor.

CUMHURBAŞKANI GÜL EKONOMİ BAKANI BABACAN

Yapılan Planlarda Cumhurbaşkanının Abdullah Gül olması Dışişleri Bakanının Ahmet Davutoğlu Hazine ve Maliye Bakanının Ali Babacan İçişleri Bakanının ise Meral Akşener olması isteniyor Cumhurbaşkanı yardımcısı ise Kemal Kılıçdaroğlu adı zikrediliyor

İlgilini çekebilir  BU ŞİKAYETLER VARSA DİKKAT ! Her 5 Kişiden 1’inde Var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz