Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren ve sevindiren haber Aile Bakanlığı tarafından yapıldı. Aile Bakanlığı yaptığı açıklamasında ev hanımlarına sosyal yardım paketi adı altında destek verildiğini belirtti. Ev hanımlarına 1.100 TL destek ödemesi yapılıyor. Başvurular e-Devlet üzerinden online bir şekilde yapılacak. Detaylar açıklandı

EV HANIMLARINA VERİLECEK

Ev hanımları için devletin kolları sıvadığı aktarıldı. Şu ana kadar doğum yardımı ve süt parası gibi çeşitli destekler yapan devlet, ev hanımları için de sosyal yardım paketi geliştirdi. Aile ve Sosyal Yardımlaşma ve Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemelerin gerçekleştirileceği açıklandı.

REKLAM
X

Bütün bunların dışında ev hanımlarının başvuru yapabileceği yardımlar da ifade edildi. Yardımların detayları şu şekilde sıralandı: Pandemi ev hanımlarına sosyal destek yardım paketi, Ev hanımlarına 1100 TL yardım parası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardım paketi Valiliklerin tarafından verilen yardım paketleri Belediyelerin sağladığı yardım paketleri Ev hanımlarının sosyal ve maddi yardım başvurusu yapabileceği bir çok kurum bulunduğu belirtildi ve başvuru sonuçlarını merak eden vatandaşların sorgulama için kullandıkları yöntemlerin başında e-devlet başvuru sorgulama geldiği bildirildi.

YARDIM DETAYLARI

Ev hanımlarına verilecek olan destekler için başvuru formlarının da doldurulması gerektiği açıklandı. Her kurum çeşitli başvuru formalarını sunuyor olsa da içeriklerin ve istenilen bilgilerin hemen hemen aynı olduğu belirtildi.

Çalışmayan ev hanımlarına devletin bazı kurumları nakit para yardımı yapıyor. Nakit para veren kurumların başında Kaymakamlıklar bulunuyor. T.C kimlik numarası son rakamına göre başvurular aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

Pazartesi günü için 0 ile biten TC Kimlik numaraları, Salı günü 2 ile biten numaralar , Çarşamba 4 ile biten numaralar, Perşembe 6 ile biten TC numaraları Cuma 8 ile son bulan TC kimlik numaraları ev hanımları e-devlet üzerinden başvurularını yapabilirler.

İlgilini çekebilir  Kocaeli'de İnanılmaz Olay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz