Ekranların fenomen dizisi Arka Sokaklar’ın Mesut Komiser’i olarak tanıdığımız Şevket Çoruh’un, boyu kadar kızı olduğunu biliyor muydunuz? Hem de kendisi gibi çok ünlü bir isim ile evliliğinden!

Ekranın yıllanan dizisi ‘Arka Sokaklar’ın Mesut’u olarak tanıdığımız oyuncu Şevket Çoruh; dizide bir oğlu olan ‘Komiser Mesut’ rolü ile izleyici karşısına çıkıyor. Özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden ve şu sıralar vaktinin çoğunu ‘Baba Sahne’ye ayırıyor.

Şevket Çoruh, gerçek hayatta ise 2 evlilik yaptı.

REKLAM
X

2. evliliğini 4 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Özge Turna ile 2018 yılında yaptı. 2018 yılında dünya evine giren Çoruh’un geçtiğimiz günlerde 1 oğlu oldu ama neredeyse boyu kadar da bir k-ızı var! 1973 doğumlu olan oyuncu 1993 yılında kendisi gibi oyuncu olan Günay Karacaoğlu ile nikah masasına oturdu.

Çiftin, Gülenay ismini verdikleri bir de kızları oldu. Ancak mutluluk uzun sürmedi; Şevket Çoruh ile Günay Karacaoğlu 2003 yılında boşandı.

Gülenay, şimdi koca kız oldu ve tıpkı annesinin gençliği… Öte yandan Karacaoğlu da Şevket Çoruh’tan sonra evlenmiş ancak aradığı mutluluğu bulamamış. 4 yıl süren evliliği 2012 senesinde bitti ama hala eski eşi Şevket Çoruh’la iyi arkadaş. Gülenay şimdi 23 yaşında ve İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu.

Anne babasına rağmen kameralardan uzak duran Gülenay, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor.. Öyle ki, genç kızın adına açılan fan sayfaları bile var… Anne babasına rağmen kameralardan uzak duran Gülenay, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor.. Öyle ki, genç kızın adına açılan fan sayfaları bile var.

Anne babasına rağmen kameralardan uzak duran Gülenay, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor..Öyle ki, genç kızın adına açılan fan sayfaları bile var…

ŞEVKET ÇORUH KİMDİR?

İlgilini çekebilir  Kaparinin Bilinmeyen Faydaları

Şevket Çoruh, 30 Haziran 1973 tarihinde İstanbul’da, terzi bir anne ile şoför bir babanın tek çocuğu olarak doğmuştur.nnBabası Selami bey Üsküdar-Kadıköy hattında dolmuş şoförlüğü yapmaktaydı. 14 yaşından 24 yaşına kadar Maltepe, İstanbul’da büyümüştür.

Çoruh Aslen Artvinlidir. Ailesi 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sonunda Ardanuç’un Anaçlı köyünden İstanbul’a göç etmiş ve 1973 yılında istimlak edilerek bugün Ömerli Barajı suları altında kalmış olan Muratlı köyüne yerleşmiştir.nnİlk ve orta öğrenimini Üsküdar’da Taşmektep İlkokulu’nda, lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı.nnGünay Karacaoğlu ile yaptığı evlilikten bir kızı bulunmaktadır. Daha sonra Günay Karacaoğlu’ndan boşanmış ve bunu da “Birbirimize artık aşık değiliz.” şeklinde açıklamıştır.

Şevket Çoruh 3 Nisan 2017 tarihinde 21 yıllık maddi birikimleri olan 7 klasik arabasını ve 3 evini satıp ayrıca da bankadan 7 milyon lira kredi alarak İstanbul Kadıköy’de Baba Sahne adını verdiği tiyatroyu açtı. Tiyatronun açılışında Müjdat Gezen kendisinde bulunan İsmail Dümbüllü’nün fesini Şevket Çoruh’a devretti. 1989 yılından beri çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı. Bu sanat merkezinden mezun olan sanatçı, adını bir İnternet firmasının reklamında oynadığı “Kokoreççi” tiplemesiyle duyurmuştur.nn2006 yılında bu yana Arka Sokaklar adlı dizide oynamaktadır.

Kendisi en çok Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolüyle tanındı. Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununun Türkiye’de sahnelendiği ikinci sezonunda 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren rol aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz