Kaldığı otel odasında hayatını kaybeden ünlü sanatçı Azer bülbülün gerçek ölüm sebebi  yıllar sonra ortaya çıktı. Azer bülbülün gerçek ölüm sebebi herkesi şaşırttı.

REKLAM

Türk halk müziği, arabesk fantezi müzik sanatçısı ve oyuncu Azer Bülbül’ün gerçek adı Subutay Kesgin’dir. Sanat camiasında ‘Arabeskin Titreği’, ‘Titrek Kral’ gibi isimlerle ün yapan şarkıcı, gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak doğdu.

Azer Bülbül, vefatının 9. yıl dönümünde hayatı ve şarkılarıyla yeniden hatırlandı. Arabeskin titrek kralı; Ağıt, Zordayım, Kör Kurşun, Bana Düştü gibi şarkıları ile milyonlara kendini sevdirdi. Peki Azer Bülbül’ün ölüm sebebi neydi? İşte ölümünün 9. yılında Azer Bülbül’ün hayatı ve şarkıları…Bugün Azer Bülbül’ün ölümünün 9. yıl dönümü.

Bu kapsamda sanatçının hayatı ve şarkıları yeniden gündeme geldi. Türk halk müziği, arabesk fantezi müzik sanatçısı Azer Bülbül, vefatının yıl dönümünde anılıyor. Şarkılarıyla bir çok insanın gönlünde taht kuran sanatçı, yaşamı boyunca uyuşturucu ile mücadele etmiştir. Yeni albümünün tanıtımını yapmak için gittiği Antakya’da hayatını kaybetti. Peki Azer Bülbül’ün ölüm sebebi nedir? İşte Azer Bülbül’ün hayatı ve ölümü hakkında merak edilenler.

REKLAM
X

AZER BÜLBÜL NEDEN ÖLDÜ?

Azer Bülbül, 15 Şubat 2001’de uyuşturucu madde kullandığı öne sürülerek 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve cezası daha sonra paraya çevrildi. Şarkcı, 3 yıl uyuşturucu tedavisi gördü. Azer Bülbül, 2012’de yeni albümünün tanıtımını yapmak için Antalya’ya gittiğinde vefat etti. Şarkıcı, Antalya’da kaldığı otel odasında kalp krizi sebebiyle 44 yaşında hayatını kaybetti.

Cenazesi İstanbul’a getirilerek Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı’na defnedildi. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede, sanatçının kan ve idrar örneklerinde uyuşturucu ve alkole rastlanmazken, ölmeden önce depresyon ilacı ve Viagra kullandığı, ancak bu ilaçların kalp krizini tetikleyecek dozda olmadığı saptandı.

İlgilini çekebilir  Sahte Zeytinyağını Bu Yöntemle Anlayabilirsiniz

Bülbül’ün kalbinin harap durumda olduğunu belirten Adli Tıp uzmanları, Kalbini çok ihmal ettiğini ve damarlarının tıkanmış olduğunu belirtmişlerdi.

AZER BÜLBÜL KİMDİR?

Azer Bülbül, 1 Şubat 1967 tarihinde Akyaka, Kars’ta Subutay Kesgin adıyla dünyaya geldi. Ailesi ile Almanya’ya taşınan Bülbül, düğün salonlarında şarkı söylerken ünlü sanatçı Yıldız Tezcan tarafından keşfedildi.

Yıldız Tezcan, ona Azer Bülbül adını verdi. Müzik yaşantısına 1984 yılında çıkardığı “Garip Yolcu” albümü ile başladı. 1985 yılında Mavi Mavi Masmavi filmi ile ilk kez kameralar karşısına geçti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz