Bacak krampları için 4 harika çözüm : Hepimiz hayatımızın bir noktasında bacak kaslarında seğirme ve karıncalanma yaşadık. Bacaklardaki bu hoş olmayan hislere bacak krampları denir. Bunlara kasların istemsiz kasılması neden olur ve kasların seğirmesi ve karıncalanması, ardından ani veya ani bir ağrı gibi uyarı sinyalleri eşlik eder. Bacak krampları, genellikle sporcular ve yaşlı insanlarda görülür ama herkes bunu yaşayabilir.


Bu durumda en korkunç şey, güçlü kas kramplarının ağrıya ve şişmeye neden olabileceği ve bir kişinin iyileşmesi için masaj ve dinlenmeye ihtiyaç duyacağıdır. Kasılma sırasında kasların sertleşmesini de yaşayabilirsiniz. 

Bu anda, keskin bir şekilde şiddetli bir acı çekeceksiniz ve bir süre için bacaklarınızı bir inç bile hareket ettiremeyeceksiniz. Sadece hafif bir masajdan sonra hareket edebilirsiniz.
Aktif bir yaşamınız varsa, bacakları düzenli olarak çalıştıran fiziksel egzersizler yaparsanız, muhtemelen bacak kramplarından muzdarip olursunuz.

Bu durumda, her zaman elinizin altında ağrıdan en kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacak bir çare olması gerekir. Bu nedenle Bacak krampları için 4 harika çözüm listesini hazırladık.

Bacak krampları için Zencefil çayı

Zencefil: 1 yemek kaşığı (taze rendelenmiş)
Su: 2 bardak
Limon: yarım taze limon
Bal: 1 çay kaşığı
Diğer malzemeler: Ekinezya tentürü, nane yaprağı, papatya çiçeği, tarçın çubuğu, acı biber.
İlk olarak, zencefili soymanız ve bir soyucu veya rende ile rendelemeniz gerekir. Sonra diğer malzemeleri ekleyin ve rendelenmiş zencefili infüze edin.

Bir tencerede suyu kaynatın, tavaya zencefil ekleyin ve ocağın altını kapatın. Kapak açıkken 10 dakika bekletin. Süzün ve limon suyu ve bal ekleyin. İyice karıştırın ve çayı için.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Hakan Ural'dan Beren Saat'a Şok Sözler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz