enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,6728
EURO
34,9232
ALTIN
2.442,99
BIST
10.513,03

Bağışıklığı kuvvetlendiricek 10 destek

Bağışıklığı kuvvetlendiricek 10 destek
04.11.2019
4
A+
A-

Yazın bitip sonbahar ve kışın başladığı bu günlerde sizlere bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirici 10 destekten bahsetmek istiyoruz. Özellikle mevsim geçişlerinde bağışıklık sistemimizi bu desteklerle kuvvetlendirerek mevsimsel hastalıklar başta olmak üzere birçok enfeksiyondan korunmamızı arttırabiliriz.

1 BETAGLUKAN

Betaklukan, ekmek mayası hücre duvarından ekstrake edilen basit bir polisakkaritdir. Bağışıklık sistemimizin ilk savunmasını yapan makraofajlar (beyaz kan hücreleri) üzerindeki özel yüzeylere bağlanarak, bağışıklık sisteminin viral, bakteriyel, funga ve paraziter enfeksiyonlarla mücadele etme kabiliyetini geliştirdiği için yıllardır bağışıklık sistemi destekleyici olarak ün kazanmış tamamen doğal bir besin desteğidir.

REKLAM
X

2 EKİNEZYA

Ekinezya günümüzün bitkisel tıbbında en çok araştırılmış bitkilerden biridir. Soğuk algınlığı ve grip gibi kış mevsimi hastalıklarının şiddetini ve süresini azaltmasıyla bilinir. Bağışıklık sistemine sayısız etkisi vardır; bunların arasında antikor tepkisinin artması, virüslere karşı interferon seviyesinin yükselmesi ve enfeksiyona karşı beyaz kan hücrelerinin uyarılması sayılabilir. Ekinezya ile ilgili dikkat etmemiz gereken aralıksız uzun süre kullanıldığında kendi bağışıklık sistemimizi tembelleştireceği bilinmesi gerekli. İki haftalık bir kür ile kullanıp sonrasında 2-3 haftalık ara vermek gerekli.

3 KARA MÜRVER

Yüzyıllar boyunca black elderbery geleneksel tıpta bronşit, öksürük, diş ağrısı, baş ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyonları ve vebaya kadar 70’den fazla hastalıktan korunmak için kullanılmıştır. Antioksidan, antienflamatuar, antibakteriyel, antiviral özelliktedir ve bağışıklık sistemini destekler. Kara mürverin en önemli özelliği bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesinin yanında antiviral özellik göstermesi. Grip ve soğuk algınlığı gibi viral enfeksiyonlarda başarılı.

REKLAM
X

4 PROPOLİS

REKLAM
X

Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından, kovandaki mikropları yok etmek ve kovanın strelizasyonu için kullanılır. Propolis kovanda hangi görevi görüyorsa, doğru işlendiği takdirde insan vücudunda da aynı etkileri gösterir. Virüs ve bakterileri yok ederek vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. Düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendirerek hastalanma sıklığının azalmasına yardımcı olur.

5 UMCLAOBA (AFRİKA SARDUNYASI)

Güney Afrika’da yetişen pellergonium sidoides isimli ağacın köklerinden elde edilen umclaoba özü hem virüsleri doğrudan tahrip edebilme, hem de virüsleri yok eden bağışıklık sistemini uyarma özelliğine sahiptir.

İnsan vücudu organları

6 ÇİNKO

Hücre tamirinde ve bölünmesinde son derece etkili olan çinkonun soğuk algınlığında da faydalı olabileceğini gösteren bazı çalışmalar var. Vücudumuzdaki çalışma sisteminde kilit görevi gören çinko bağışıklık sisteminin elementlerinin çalışmasında da önemli bir yere sahip.

7 C VİTAMİNİ

C vitamini, vücut tarafından üretilemeyeceği anlamına gelen esansiyel bir vitamindir. Üretemez depolayamayız. Bu yüzden günlük olarak C vitamini almak zorundayız. Bağışıklık sistemimizi ifade eden beyaz kan hücrelerinini üretimini ve etkili bir şekilde işlev görmesine yardımcı olarak bağışıklığı destekler.

8 D VİTAMİNİ

D vitamini bağışıklık sisteminin doğru çalışması için çok önemlidir. Düşük D vitamini seviyeleri, solunum yolu enfeksiyonu riski ile bağlantılı iken, D vitamini takviyesi, grip riskini düşürür. Alerjiyi önler. D vitamini diğer vitaminler gibi görüyor olabilirsiniz ama o bir vitaminden çok daha fazlası. Düşündüğümüzden daha karmaşık ve daha fazla işlevi var. Bir süre öncesine kadar eksikliğinde çocuklarda raşitizm (kemik zayıflığı) olur bilgisiyle yaklaşılan D vitamini, artık yeni çalışmalarla yapısı ve yararları çok daha iyi aydınlatılmış durumda.

9 LAKTOFERRİN

Laktoferrin yaşam sürecimizde bedenlerimizin en öz molekülüdür. İnsanların ve çoğu memelinin süt, tükürük, gözyaşı ve diğer mukozal salgıları gibi çeşitli biyolojik sıvılarında bulunur. Yoğunluğu en yüksek düzeyde sütte-ağız sütünde görülür. Yenidoğanın anne sütü yoluyla aldığı ilk bağışıklık proteinidir. Laktoferrin bağışıklık sistemini desteklediği gibi iskelet ve sindirim sistemi sağlığı üzerinde de önemli etkiler gösterir.

10

PROBİYOTİK

Bazı probiyotiklerin soğuk algınlığı ve nezle belirtilerini daha çabuk geçirmeye ve etken virüslerden korunmaya yardımcı olabilecekleri anlaşılıyor. Sağlıklı ve güçlü bir bağırsak florasına sahip olmak kuvvetli bir bağışıklık sistemine bağlı olmakla doğru orantılı.

Sağlıklı yaşamlar dilerim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.