enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5859
EURO
34,9344
ALTIN
2.420,36
BIST
10.391,89

Bakan Bilginden EYT Açıklaması

Bakan Bilginden EYT Açıklaması
09.07.2022
4
A+
A-

EYT Çıkıyor 2 Şarta Uyanlar Hemen Yararlanıyor.! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur zammı ve EYT çalışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin kamuda çalışan sözleşmeli personellerde dahil olmak üzere tüm kamu çalışanların ücret artışından faydalanacağını belirtti. Bilgin EYT için ise tarih verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin enflasyon rakamlarının tahminlerinin üzerinde geldiğini belirterek, “Enflasyon, tahminlerimizi zorlayarak yüksek çıktı. Bu kadar artış beklemiyorduk. Bunda enerji sektörünün etkisi fazla.” dedi.

REKLAM
X


“DEVLET 90 MİLYAR LİRA ALACAĞINDAN VAZGEÇTİ”

Bakan Bilgin maaş zammıyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı: “Memur ve memur emeklisine yüzde 42 düzeyinde bir zam oranını gerçekleştireceğiz. Devlet 90 milyar lira alacağından vazgeçti. Çalışanları için vazgeçti. Devlet elini taşın altına fazlasıyla koydu.

KAMUDA SÖZLEŞMELİLER VAR, BUNLAR HANGİ STATÜDE DEĞERLENDİRİLİYOR?

REKLAM
X

Tüm kamu çalışanları bu ücret artışından istifade edecek. Türk devleti çalışanlarını ve emeklilerini koruma bilinciyle hareket etmekte ve bu tür davranmaktadır.

EYT MESELESİ MASANIZDA MI?

REKLAM
X

Tabi masamızda. Türkiye’nin emekçileri hiç merak etmesin. Türkiye’nin her bozukluğu bizim önümüzde bir aksilik değil. Çalışıp bitirilmesi gereken bir proje olarak önümüzde duruyor.

2023’TE EYT ÇÖZÜLÜR DİYEBİLİR MİYİZ?

Bu senenin sonuna kadar bu yolda önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. O da mühim dosyalarımızdan birisi. Alternatif çözüm önerileri oluşturmaya çalışıyoruz. Her şey önümüzde. Benim acil çözüme ulaştırmak istediğim geçici işçi bozukluğudur.u sorunu çözeceğim onları çözmemiz lazım.

Bunun çözümü daha pratik olarak mümkündür. Diğer bir sorunumuz var kamu personeli içerisinde sözleşmeliler var. Bu sözleşme kamuda Arap saçına dönmüş sözleşmeli modeli var. Bunları sadeleştireceğiz. Sözleşme yapılması zorunlu olan statülere dönüştüreceğiz. Kadro haklarını vereceğiz.

Kadro haklarını vereceğiz başka sözleşmeliye kamunun gereksinimi var. Çok özel bir yazılımcı, çok özel bir teknolojiyi bilen kamunun kuruluşlarında çalışan uzmanlık isteyen personelleri sahip olunan kamu personeli olarak çalıştıramıyorsunuz. Onlara da alternatif sunacağız. Kamuda sana şu imkanları vereceğiz diyeceğiz. Bu çalışmamızı şu anda sürdürüyoruz. Çalışma grubundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.