Pilavı Asla Tekrar Isıtmayın! Isıttıysanız da Sakın Yemeyin. Bakın Neye Sebep Oluyormuş! Pirinç Pilavı pişirdikten sonra tekrar ısıtmayın yoğun bakımlık edebilir ve o hastalığa neden olabilir.

Tekrar ısıtılması mideyi bozacağı gibi zehirlenmeye neden olabilir! Peki ama neden? İște uzmanların o uyarısı Pirinç pilavı hemen hemen herkesin sevdiği bir yiyecek. Peki neden tekrar ısıtılmamalı? Yaptığımız bu hataya neden son vermeliyiz. İsraf olsun diye yaptığımız bu alıșkanlıktaki büyük tehlike hepinizi șașırtacak..

Pirinç pilavını her yaștan insan sever. Oldukça doyurucu olması nedeniyle bir çok sporcunun da tercih ettiğini görüyoruz. Bu harika yiyecekle ilgili yapılan bir uyarı ise dikkat çekti. Kuzey Karolina Üniversitesi’nden Gıda Güvenliği Uzmanı Benjamin Champan pirinç pilavı üzerine bir araștırma yaptı.

Araştırma sonucuna göre pilavı yeniden ısıtmak sağlığı tehlikeye atıyor Pilavı pişirirken pişirme süresinde ‘bacillus cereus’ mikrobu ölmemiş olabiliyor.. İşte bazı besin türlerinde veya toprakta bulunan bu bakteri ve bazı türleri yiyecek kaynaklı hastalıklara hatta gıda zehirlenmesine ve zamanında müdahale edilmezse ölüme bile neden olabilir.

BAKTERİLER ÜREMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Pilavın pişirme sırasında bile ölmeyen bakteri pilavı oda sıcaklığında beklettiğiniz takdirde yeniden gelişmeye ve üremeye başlayarak tehlike yaratıyor. Bu nedenle yapmanız gereken daha az pilav yapmak ve tüketmek hemen..

Dışarıda bekletip ertesi gün tekrar ısıttığınız pilav size zarar verebilir ve kalıcı hasarlar bırakabilir. İsraf olmasın diye yaptığınız bu hata sizi ve evdeki diğer aile bireylerini hasta edebilir.

REKLAM
X

İlgilini çekebilir  Cem Davran'dan Kötü Haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz