84 bin 247 personel alımı için ilanlar yayımlandı: En az ilkokul mezunu herkes başvurabilir! Başvurular başladı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden çok önemli ilanlar yayımlandı. Bu yayımlanan ilanlar kapsamında toplamında 84 bin 247 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımının KPSS’li veya KPSS’siz yapılacağı da vurgulandı. Personel alımları kurumun resmi web adresi üzerinden başladı ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapan vatandaşların başvuru yapabileceği bildirildi.

PEK ÇOK MESLEK İÇİN ALIM VAR

Türkiye İş Kurumu tarafından duyurulan dev personel alımı için başvurular başladı. İŞKUR üzerinden yayımlanan her ilan için farklı özel şartlar bulunurken her ilanın başvuru süresi farklılık gösteriyor. Bu kapsamda İŞKUR açık iş ilanlarını güncelledi. Yapılan açıklamada bekçiden, hastane personeline, beden işçisinden sekretere kadar aklınıza gelebilecek pek çok meslek için personel alımı yapıldığı bildirildi.

REKLAM
X

ARANAN ŞARTLAR

Genel şartlara haiz olan vatandaşların bir de ilanlara göre belirlenen özel şartlara haiz olması gerekiyor. Genel şartlar ise şöyle paylaşıldı:

  1. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  2. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  3. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
  4. En az ilköğretim mezunu olmak,
  5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.
  6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  7. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.
İlgilini çekebilir  Ağlaya ağlaya haberi verdi

BAŞVURULAR İÇİN İŞKUR SİTESİNİ ZİYARET EDEREK DAHA AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz