Pendik’te annesi tarafından sokağa bırakılan ve acil tıp teknisyeni tarafından emzirilip hayata döndürülen 3 aylık Nisa Mihriban bebeğin bugün beyin ölümü gerçekleşti. Diğer taraftan bebeğin biyolojik annesi gözaltına alınırken, Nisa’nın sokağa terk edilme anına ait güvenlik kamerası görüntüleri gün yüzüne çıktı. Bebeği bıraktıktan sonra yaptığı şey… Aman Allah’ım bir anne bunu nasıl yapabilir! Yazıklar olsun!!

“ÇOK PİŞMANIM”

Evinde yakalanan ve gözaltına alınan Ebru S. Nisa’yı terk ettikten sonra M.D. isimli arkadaşıyla buluştuğunu ve bu kişiyle kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. Ebru S.’nin ilk ifadesinde “Benim hami-le kaldığımdan ailemin haberi yoktur. Bebeği biri sahiplensin diye bıraktım. Keşke devlete sığınsaydım, çok pişmanım. Zorda kaldığımdan dolayı bebeği herkesin görebileceği kamuya açık bir alanda bıraktım.

Öldürme kastım yoktur tamamen zorda kaldığım için bıraktım” dediği kaydedi-ldi.29 Mart tarihinde Pendik’te annesi Ebru S. (20) tarafından sokağa bırakılan 3 aylık bebek, gelen ihbar üzerine ekipler tarafından kurtarıldı.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Nisa bebek önce hastaneye sonra Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürüldü. Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden Nisa Mihriban bebeğin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Nisa bebeğin bugünse beyin ö-lü-mü gerçekleştiği öğrenildi.

SOKAĞA BIRAKİLDIĞI ANLAR KAMERADA

Öte yandan bebeği bırakan anneyi bulmak için polis ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince 60 güvenlik kamerası görüntüsünün izlendi. Ebru S.’nin Maltepe Huzurevi Metro İstasyonu’ndan metroya binerek Pendik durağında indiği bilgisi edinildi. P

olis, şüpheli anne Ebru S.’nin taksiye binerek Kavakpınar Mahallesi’nde bebeği bıraktığını tespit etti. Ebru S.’nin bebeğinin terk ettiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde elinde bir elinde bavul diğer elinde çanta içinde bebeğini taşıyan Ebru S. Pendik metro istasyonunda kameralara takıldı. Soğukkanlı tavırları dikkat çeken Ebru S. bir süre sonra gözden kayboldu. Bir diğer görüntü de Ebru S.’nin bebeği bırakıp döndüğü anlar kameralara yansıdı. Elinde sadece bavul görünen Ebru S.’nin hiçbir şey olmamış gibi rahat tavırlarla yürümesi dikkat çekti. Ebru S. daha sonra bir araca binerek uzaklaşıyor.

İlgilini çekebilir  3 ARKADAŞIN AYRI AYRI YAZDIĞI ”SON NOTLARI” ORTAYA ÇIKTI
REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz