enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,7924
EURO
35,1214
ALTIN
2.451,96
BIST
10.771,36

Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?
24.01.2021
14
A+
A-

Bebek pudrası bilindiği üzere bebekler için kullanıldığı bilinmektedir. Fakat pek çoğumuz tarafından bilinmeyen farklı kullanım alanları da mevcut. Birkaç örnek verecek olursak eğer, özellikle kadınlar için önerebileceklerimiz kendi göz farlarını yapmak, makyaj sabitleyici olarak kullanmak, genel olarak hem erkek hem de kadınlarda yağlı saç görünümünü engellemek ve teri engellemek gibi kullanım alanları da mevcuttur. Çocukların vücudu daha hassas, alerjenlerden daha çabuk etkilenebildikleri için, çocuk sahibi olan anneler bu konuda hassastırlar ve araştırmacıdırlar.

Dikkat ederler çocukları için kullanacakları ürünlerin doğal, kimyasal ürünlerin içermiyor olmasına özen gösterirler. Bu yüzden çoğu kişi bebek ürünlerinin içerisinde kimyasal bulunmadığını bilir ve bunu kendi kişisel ürünleri içinde de kullanmayı tercih ederler. Aslı pek çok ünlünün makyaj sırlarından biri de bebek pudrasını kullanıyor olmasıdır diyebiliriz. Yapılan makyajın uygulanan bölgeye güzel bir şekilde oturmasını ve yapılan uygulamadan çok daha iyi bir sonuç alınabilmesi bebek pudrasının çoğu ürünle birlikte kullanımı için yeterli bir sebeptir aslında. Ulaşımının kolay olması, her yerde kolaylıkla bulunabilmesi, kolay uygulanabilmesi, kimyasal içermiyor olması, etkili olması gibi etkenlerde bebek pudrası kullanımı için diğer etkenler arasında sayılabilir. Bu yazımızda bebek pudrasının farklı kullanım alanlarını okuyacak ve daha çok kullanmak isteyeceksiniz.

REKLAM
X

Bebek Pudrası Nerelerde, Nasıl Kullanılır ?

REKLAM
X

-Koltuk Altı Terlemesini Önlemek İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Bebek pudrası ter önlemede kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biridir desek yeridir. Özellikle duş aldıktan sonra temiz bir şekilde koltuk altına uygulanması daha iyi olur. Koltuk altına uygulanan pudra oluşacak olan teri emerek kokunun giderilmesini yardımcı olur ve bebek pudrası uygulanan bölgenin kuru kalmasını sağlar. Tıraş sonrasında ciltte yatıştırma ve yumuşaklık sağlar.

-Yağlı Saçlar İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Yağlı saçlar herkesin korkulu rüyasıdır ve bakımı oldukça zordur. Yağlı saçlara sahip kişilerin sık sık saçlarını yıkamamaları gerekmektedir. Saçların neme ihtiyaçları vardır ve saçın nemi emebilmesi için kullanılabilecek en etkili ve uygun ürün bebek pudrasıdır. Sadece yapmanız gereken şey saçlarınızı taradığınız tarağa bir bir miktar bebek pudrası dökün ve saç diplerinize kadar yedirebilecek şekilde saçlarınızı tarayın.

-Makyajınızı Sabitlemek İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Kadınlar tarafından bilinen ve yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Makyaj tamamlandıktan sonra küçük bir fırçaya bebek pudrası sürülerek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ayrıca bebek pudrası uygulandığında yüzde oluşacak olan parlamalar engellenmiş olur.

REKLAM
X

-Hacimli Görünen Kirpikler İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Bebek pudrasının makyaj alanındaki kullanımı oldukça fazladır. Kullanım alanlarından biri de kirpikledir. Bebek pudrası kirpiklerin olduğundan daha hacimli görünmesine yardımcı olur. Öncelikle rimeli bir defa kirpiklere sürün ve sonra kullanmadığınız bir rimel fırçası yardımıyla tüm kirpiklere bebek pudrasını sürün. Hemen peşinden bir kat daha rimel sürün. Kirpiklerinizin birbirine yapışmasını engelleyecek, kirpikleriniz daha gür ve güzel görünecektir.

-Koku ve Terlemeyi Önlemek İçin Bebek Pudrası Kullanımı : Pek çok insan aşırı terleme konusundan şikayetçidir. Özelliklede spor yaptıktan sonra hem vücutta hem de ayakkabının içerisi terlemekte ve kötü kokuya sebep olmaktadır. Kötü kokuyu ve terlemeyi önlemek için yine bebek pudrasını ayakkabının içerisine koyduğumuzda kötü koku giderilmiş olacaktır. Kapalı ayakkabılar uzun süreli giyildiğinde ayaklar hava alamadığından dolayı koku yapar. Bu kokuyu önlemek için ayağınıza bir miktar bebek pudrası sürerseniz terleme ve kokuyu gidermiş olacaksınız.

-Yağ Lekeleri İçin Bebek Pudrası: Üzerinize dökülen yağ lekelerini gidermek için de bebek pudrası kullanabilirsiniz. İlk önce bir kağıt havlu yardımıyla üzerinize dökülmüş olan fazla yağı temizleyin. Yağ dökülen kısma bebek pudrasını dökün ve bekleyin. Bebek pudrası fazla yağı emer. Daha sonra fazla kalan pudrayı temizleyin ve öylelikle yıkamaya atın.

-Birbirine Karışmış Takıları Çözmek İçin Bebek Pudrası: Takıları herkes çok sever ve bazen bu takıların düzenini sağlamak oldukça zordur. Takılar birbirine karışır ve çözmekte oldukça zorlanırız. Yeni öğrendiğim bir bilgidir. Düğümlenmiş kısma bir miktar bebek pudrasını dökerek elinizle gevşetmek yeterlidir. Düğüm kolayca açılabilir. Bir diğer yeni öğrendiğim bilgi ise bebek pudrasının kararmış, rengi solmuş takılara canlılık kazandırdığıdır. Daha önce demediğim bir bilgi fakat deneyen olursa lütfen görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı isteriz.

Sağlıkla kalın..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.