Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla birlikte ihtiyaç sahipleri yardım olanaklarını araştırmaya başladı. Belediyeler başta olmak üzere sosyal yardım vakıfları ve bakanlıklar da harekete geçti. Ramazan Ayı’nda yapılacak erzak yardımının yanı sıra bayram harçlığı olarak bilinen nakdi yardımında nasıl alınabileceği merak ediliyor.

REKLAM

İnternette Ramazan Kolisi ve Gıda Yardımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Enflasyonun artmasıyla birlikte temel gıda ürünlerine erişmekte zorlanan vatandaşlar yardım olanaklarını araştırmaya başladı. Her Ramazan’da olduğu gibi bu sene gerçekleşecek Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahiplerinin hem gıda ihtiyaçları hem de nakdi ihtiyaçları giderilecek. Ancak bu yardımlara geçtiğimiz senelerden farklı olarak internet ortamında başvurulabilecek.

Salgının ortaya çıkmasıyla birlikte birçok kamu kurumu şahsen başvuru yönteminden vazgeçerek internet ortamından başvuru almaya başladı. Ramazan Ayı için de ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımlara internet ortamında başvuru yapılabilecek. E-devlet üzerinden yapılacak başvurularla temel gıda ürünlerine yönelik gerçekleştirilecek erzak yardımının yanı sıra nakdi yardımlar da alınabilecek.

Yardımlardan faydalanmak için e-devlet platformunda yer alan başvuru ekranına giriş yaparak gerekli bilgilerin girilmesi ve girilen kişisel bilgilerin onaylanması gerekiyor. Onay talebinin de kabul edilmesiyle birlikte dakikalar içerisinde başvuru işlemleri tamamlanmış oluyor.

REKLAM
X

Ramazan Yardımı Başvurusu Yapmak

İnternet ortamında gerekli başvuru işlemlerini tamamlayabilmek için şu adımları takip ediniz:

E-devlet platformuna giriş yaparak, arama kısmına ‘e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama’ yazınız

Alt panelde listelenen sayfalar içerisinde ‘e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama’ yazan seçeneğe tıklayınız

Ankara ABB Ramazan Kolisi Gıda Yardımı Başvuru Linki

Bu sene bir çok belediye Ramazan ve Gıda yardımı için hazırlıklarını yapıyor. Size vereceğimiz link’den Ankara Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Erzak yardımına Başvurabilirsiniz. Yardım İçin buraya tıklayınız

İBB Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Linki

İstanbul’da Ramazan yardımları için bir çok kuruluş bulunmaktadır. İnternet üzerinden kolayca bu yardımlara başvurabilirsiniz. Size vereceğimiz link adresinden bilgilerinizi doğru şekilde doldurarak online başvuru yapabilirsiniz.

İlgilini çekebilir  HERKES ŞAŞKIN

Başvuru için aşağıdaki linke tıkla:

https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz