enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,4975
EURO
34,8947
ALTIN
2.411,68
BIST
10.391,89

Bu Adam evde yaşamıyormuş ki, bildiğin sarayda yaşıyormuşş

Bu Adam evde yaşamıyormuş ki, bildiğin sarayda yaşıyormuşş
10.12.2022
1
A+
A-
REKLAM
X

Vay anam vay Adam evde yaşamıyormuş ki, bildiğin sarayda yaşıyormuş.Banyoyu hiç görmeyin bile İstanbul doğumlu SelimYuhay, 23 Mayıs 1972 yılında dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1994 yılı mezunu, dört ortakla beraber açmışlardır mimarlık firmasından 2 sene sonra kendi firması kurdu.

Kendi alanında farklı mimari proje çözüm yaklaşımları ve kendine özgü çizgisiyle kısa zamanda dekorasyon dünyasında ismini duyuran Selim Yuhay, Kanal D kanalında yayımlanan Evim Şahane programının sunucusu olarak ünlendi.Kanal D, 2012 yılında yayın hayatına başlayan ve uzun süre gündüz kuşağında ilgiyle izlenen Evim Şahane programını 19 Ağustos 2015 tarihinde bitti.

REKLAM
X

Selim Yuhay pek çok sosyal sorumluluk projelerine imza attı. Hobi olarak başlayan resim yapma isteğini de, profesyonelliğe taşıyarak kişisel sergiler açtı. Balerin Evlin Avidor ile evliliğini 2015 yılında noktalayan ünlü mimarın bu evlilikten 3 çocuğu var. Selim Yuhay, 2016 yılında TV8’de yayınlanan Güle Güle Oturun programıyla ekranlara geri döndü…

Tüm yaşamınız boyunca, anılarınız ve edindiğiniz tecrübeler, bugün için ve yarınlarda yaşayacağınız mekanların tarzını belirler. Bu nedenle

YUHAY MİMARLIK ŞİRKETİ

olarak biz, öncelikle insan ve mekan ilişkisini doğru çözümleyip, ihtiyacı belirledikten sonra yarınlarda nasıl bir yaşam şekli planladığınızı çözümleyerek size yaşayacağınız mekanları sunuyoruz

REKLAM
X

Öncelikle proje ile ilgili mekan veya arsada bir ücret karşılığı keşif yapılır. Sunum projeleri hazırlanır, tasarımlar yapılıp, proje ile ilgili görseller proje de kullanılacak şekilde araştırılır. Sunum sonucunda müşteri onayı ile Keşif özeti olarak takribi bütçe çıkarılır. Müşteri onayı ile ürün seçimlerine ve uygulama zaman planlamasına göre ödeme düzenlemeleri yapılır ve Projelerin müşteri tarafından imzalı onayı ile Mimari uygulama başlar..

Proje uygulanması süresince yapılan işler, zaman planlanmasına göre müşteriye raporlanarak teslim edilir. Uygulamada olabilecek ek ürün kullanımları ve proje değişim isteklerine göre hak ediş raporları çıkarılıp, yeni zaman planlaması ve ek ödemeler için onaylar alındıktan sonra proje uygulaması devam eder. İş tesliminde kesin hak ediş ve iş teslim raporları ile proje uygulanmış olarak teslim edilir.

Güle Güle Oturun programının yaratıcısı ve sunucusu ünlü mimar selim yuhay ile balerin elvin avidor , iki yıl önce anlaşmalı boşanmıştı. Avidor’un kişisel eşyaları arasında bulduğu defterle mahkemeye başvuran Yuhay, eski eşinin evli oldukları dönemde yasak ilişki yaşadığını öne sürmüştü. Çift, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmıştı..

Çiftin 3 çocuğunun velayeti Avidor’a verildi. Boşanma davasında mahkeme, Selim Yuhay’ın eşine bin 800 lira nafaka parası verilmesini ayrıca çocuklarının masraflarının baba tarafından karşılanmasına hükmetmişti. Fakat, mimar Yuhay iddiaya göre boşanmanın ardından çocuklarının eğitim, sağlık vb. giderleriyle ilgilenmedi. Savcılığa başvuran Avidor, eski eşinin bu hükmü yerine getirmediğini belirterek, eşinin cezalandırılmasını istedi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda, Selim Yuhay’ın ailesiyle ilgilenmeyerek üzerine düşen hükümlülüğü ihlal ettiği ileri sürülerek, dava açıldı. Bir yıla kadar hapsi istenen ünlü mimar Selim Yuhay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.İşte bugüne kadar yüzlerce evde harikalar yaratan mimarın kendi evi…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.