Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye çapında yaptığı denetimlerde 371 firmanın ürünlerinde sahtekarlık yapıldığı belirleme edildi. İnsan sağlığını hiçe sayan firmalar, vatandaşa dana eti yerine domuz eti, yoğurt yerine jelatin, lahmacun yerine sakatat yedirdi. Peki hangi firmalar… Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

Tarım ve Orman Bakanlığı, besinde hile yapan firmaları ifşa etmeye devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda taklit ve tağşiş oluşturulan ürünlerin listesini paylaştı. Bal, baharat, çay, kahve, bitkesel yağ, çikolata ve kako ürünleri, enerji içecekleri, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri gibi çoğu üründe hile yapıldı.

Hilekarlar vatandaşa dana yerine at ve domuz eti, lahmacun yerine sakatat, yoğurt yerine jelatin, çikolata yerine viagra yedirdi. Hem de çay ve kırmızı bibere de boya kattı.

FİRMALARIN TÜM BİLGİLERİ YAYINLANDI

Bakanlığın yayınladığı listede laboratuvar sonucuyla taklit ya da tağşiş yapıldığı kesinleşen besinleri yapan/ithal eden; bireylerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş besinleri yapan ve/ya da satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/ya da seri numarasını sahibi olan bulgular kamuoyunun bilgisine sunuldu.

371 FİRMANIN 559 ÜRÜNÜNDE HİLE TESPİT EDİLDİ

371 firmaya ait 559 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı belirleme edildi. Böylece bakanlık 2012 yılından bu yana taklit ve tağşiş yapan 1.887 firmaya ait 4.164 parti ürünü ifşa etmiş oldu.

İŞTE GIDADA HİLE YAPAN FİRMALAR VE ÜRÜNLERİ Listeyi kopyalayıp URL de açarak okuyunuz

https://www.tarimorman.gov.tr/Lists/Duyuru/Attachments/1556/Kamuoyu_Duyurusu.pdf

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Herkesin evini yeniliyordu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz