Son Dakika Türkiye’nin En Ünlü Markasında Sucuk Deposu Basıldı! Herkesin Evin De Olan Markanın Sucuk Yapım-ında D-omuz E-ti Kullanmışlar. Meğer Hepimize Domuz Eti Yedirmişler…Ayrıntılar haberin devamındadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile yapan firma ve ürünleri tek tek ifşa etti. Hilekarlar vatandaşlara, dana yerine at ve domuz eti, yoğurt yerine jelatin, lahmacun yerine sakatat yedirdi.

Sahtekarlar arasında tanıdık firmalar da bulunuyor. İşte vatandaşın sağlığını hiçe sayan firmalar ve ürünleri.Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile yapan firmaları ifşa etmeye devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda taklit ve tağşiş yapılan ürünlerin listesini paylaştı.

Bal, baharat, çay, kahve, bitkesel yağ, çikolata ve kako ürünleri, enerji içecekleri, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri gibi birçok üründe hile yapıldı. Hilekarlar vatandaşa dana yerine at ve domuz eti, lahmacun yerine sakatat, yoğurt yerine jelatin, çikolata yerine viagra yedirdi. Ayrıca çay ve kırmızı bibere de boya kattı.

FİRMALARIN TÜM BİLGİLERİ YAYINLANDI

Bakanlığın yayınladığı listede laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

371 FİRMANIN 559 ÜRÜNÜNDE HİLE TESPİT EDİLDİ

371 firmaya ait 559 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi. Böylece bakanlık 2012 yılından bu yana taklit ve tağşiş yapan 1.887 firmaya ait 4.164 parti ürünü ifşa etmiş oldu.

İŞTE GIDADA HİLE YAPAN FİRMALAR VE ÜRÜNLERİ(ÜRÜNLER AŞAĞIDAKİ Lİ’NKTE)

https://www.tarimorman.gov.tr/Sayfalar/PageNotFoundError.aspx?requestUrl=https://www.tarimorman.gov.tr/Lists/Duyuru/Attachments/1556/Kamuoyu_Duyurusu.pdf

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Bu Gerçeği Öğrendikten Sonra Bir Daha Asla Klozet Kapağını Kapatmadan Sifonu Çekmeyeceksiniz

1 Yorum

  1. Sizin yapacağınız haberin uzun bir süredir takip ediyorum cevremede tavsiye etmiştim. Çevremden uyarı geldi ilgi çekmek için haber ve bilgi veriyorlar ama sonuç yok diye haklılarmış üzüldüm gerçekten verdiğiniz haberin arkasında durun açıklayin. Verilen linkler de böyle bir sayfa bulunamadı diye yazıyor. Dürüst olun lütfen açıklayın ve ifşa edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz