Bulaşık makinenizin içi zamanla yağlanır ve pis bir koku yapar. Bulaşık makinenizi evde tertemiz yapmak ve daha hijyenik biçimde bulaşıklarınızı yıkayabilmeniz için aslında çok basit bir yöntemimiz var. Marketteki kimyasallara yıllarca para verdim ve hiçbir sonuç alamadım. Hem pahalı hem de bir işe yaramayınca bu yöntemi araştırdım ve buldum. İnanın, çok daha etkili ve en azından ne kullandığımı biliyorum. 

Bulaşık makinesi temizliğine geçmeden önce kapak kısmında lekelerin olup olmadığını ve pervane kısımlarında yağ kalıntıları veya diğer pisliklerin olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer makinenizde kalıntılar ve koku varsa artık makinenizin içini temizleme vaktiniz gelmiş demektir.

Bulaşık makinenizin içini pırıl pırıl yapmak için öncelikle 2 tane malzemeye ihtiyacımız var. Bunlar: karbonat ve limon tuzu. Her ikisinden de resimdeki kadar eklemeniz yeterli olacaktır. Bu iki malzemeyi makineniz tamamen boşken tabana iyice yayın. Ardından makinenizin 50 derecelik kısmı ile boş bir şekilde çalıştırın. 50 derece programda makineniz bu şekilde çalışıp bittiğinde inanamayacaksınız çünkü pırıl pırıl bir bulaşık makinesi ile karşılaşacaksınız.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Uygun Taksitle Otomobil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz