SEVENLERİ ACI HABERLE YIKILDI!..Gelen son dakika haberi ile ünlü sanatçının hayranları yıkıldı. Türk Müziğinin divası yaşama veda etti! Ayrıntılar haberin devamındadır..

REKLAM

Türk sanat müziğinin efsane sesi: Müzeyyen SenarArdında “Benzemez Kimse Sana”, “Şarkılar Seni Söyler”, “Ormancı” gibi daha birçok ölümsüz eser bırakan Türk müziğinin en önemli assolistlerinden, ‘Cumhuriyetin Divası’ Müzeyyen Senar, ölüm yıl dönümünde anılıyor.

Hayatı boyunca yaklaşık 500 plak ve albüm yapan sanatçı, Türk gazino tarihinde solistlik müessesesini ilk başlatan müzisyen olmuştu.Bir asıra yakın süren sanat yolculuğunda Türk sanat müziğine unutulmaz eserler kazandıran, ‘Cumhuriyet’in divası’ olarak tanınan Müzeyyen Senar, ölümünün 7. yılında anılıyor.

Türk gazino tarihinde solistlik müessesesini ilk başlatan müzisyen olan ve Atatürk’ün karşısında pek çok kez şarkı söyleyen usta sanatçı, 8 Şubat 2015’te hayatını kaybetmişti.

REKLAM
X

Senar’ın ölümünün 7. yılında, aralarına siyasi ve ünlü isimlerin de dahil olduğu birçok kişi, onu sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla andı. #MüzeyyenSenar etiketi, Twitter Türkiye gündeminde ilk sıralara yerleşti.

İlgilini çekebilir  Bayramda Gelen Müjde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz