Çanakkale, Bursa ve Bilecik’te orman yangını çıktı. Yangın maalesef 3 ilimize sıçradıDağoba köyü yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevler, Çırpılar köyü çevresinde yerleşim alanına uzak bölgeye doğru ilerledi.Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yangını kontrol altına almak için çalışma başlattı.Yangına 15 arazöz ve 5 su tankerinin yanı sıra çok sayıda işçiyle müdahale ediliyor.

YAKIN VE CİVAR KÖYLERİMİZDE OLASI TEHLİKEYE KARŞI ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK”

Bu arada Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci ile sahada inceleme yaptı.Son durum hakkında bilgi alan Taş ve Demirci, Çırpılar ve Külcüler bölgesindeki çalışmaları kontrol etti.aymakam Taş, gazetecilere, yangının Çırpılar ve Külcüler köyü yakınlarında devam ettiğini söyledi.Şiddetli rüzgar nedeniyle bir yayılımın söz konusu olduğunu vurgulayan Taş, “Çanakkale Valimizin talimatları, Orman Bölge Müdürlüğümüzün destekleriyle teyakkuz halindeyiz. Rüzgar, söndürme çalışmalarını olumsuz etkiliyor. Yakın ve civar köylerimizde olası tehlikeye karşı önlemlerimizi aldık. Bütün ekiplerimiz sahada. Yerleşim yerlerimiz için bir tehlike şu an için görülmüyor. Biz yine de her ihtimale karşı tedbirlerimizi almış durumdayız.” ifadelerini kullandı.

“BELLİ BİR MESAFE KAT ETTİK AMA HENÜZ ‘KONTROL ALTINA ALDİK’ DİYEMIYORUZ”

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Demirci de bölgede saatteki hızı 30 kilometrenin üzerinde bir rüzgar olduğunu dile getirdi.3 İLDEN TAKVİYE!Demirci, bölgede tarım alanlarının da bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:”Yangının başından bu yana Çanakkale’deki tüm imkanlarımızı bölgeye seferber ettik. Ankara’dan da Sayın Genel Müdürümüzün talimatıyla İstanbul, Bursa ve Balıkesir’den takviye ekiplerimiz yola çıktı. Yangında şu ana kadar belli bir mesafe kat ettik ama henüz ‘kontrol altına aldık’ diyemiyoruz. Yangın şu anda devam ediyor. Kontrol altına alınmasının ardından çıkış nedeni konusunda ekiplerimiz çalışma yapacak.”

İlgilini çekebilir  Kemik, Tendon, Eklem Ağrılarını 7 Günde yok Eden Doğal Yöntem
REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz