Sağlıklı ve uzun yaşam için dikkat çeken uyarılarıyla gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay, meyve suları hakkında çok konuşulacak uyarılarda bulundu.

Sağlıklı ve uzun yaşam için dikkat çeken uyarılarıyla gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay, meyve suları hakkında çok konuşulacak uyarılarda bulundu.  

Obezite karşıtı tavırları ve doğal beslenme taraftarı olan Canan Karatay, paketli ürünlere karşı çıkarak büyük çocuk herkesin doğal beslenmesinden yana. Canan Karatay bu sefer her evde bulunan, çocukların elinden düşürmediği bir ürünle ilgili endişe verici açıklamada bulundu.

Prof. Dr. Canan Karatay, sofralardan eksik olmayan hatta çocukların elinden düşürmediği meyve suları hakkında endişe verici açıklamalarda bulundu. Canan Karatay’ın meyve suları hakkında yaptığı uyarı, yeniden sosyal medyanın gündemine geldi.

Canan Karatay’dan Meyve suyu uyarısı
Çocuklarımız bizim geleceğimiz bu yüzden onların ne içtiğine karar vermek zorundayız. Özellikle gelişim çağlarında onları zararlı içeceklerden uzak tutmalıyız. Bazı içecekleri çocuklarımız çok seviyor. Ancak o içecekler onlara bağımlılık yapabiliyor. Bu da zamanla sağlıklarını bozabiliyor.

Canan Karatay son dönemdeki uyarılarıyla dikkat çekiyor. Son uyarısı ise çocuklarımızın pek çok sevdiği meyve suyuyla ilgili oldu. Türk mutfağından eksik olmaması gereken içeceğin hoşaf olduğuna dikkat çekildi.

Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı bir toplantıda kanser etkisi yapan besinler hakkında açıklamalarda bulunmuş ve bu toplantıda yaptığı açıklamada özellikle hazır meyve suyunun alkolden bir farkı olmadığını belirtmişti. Öte yandan Prof. Dr. Karatay bu meyve sularının, karaciğeri de yağlandırıcı etkisi olduğunu uyararak tüketilmemesi gerektiğini açıklamıştı.

Çocuklarımıza ne tükettireceğiz?

Çocuklar için yapmanız gereken en sağlıklı içecek hoşaf…

Ev yapımı hoşaf nasıl yapılır?


1 su bardağı kadar kuru üzüm
10-12 adet kadar kuru kayısı
1 adet kadar elma
½ su bardağı kadar kuru dut
½ su bardağı kadar toz şeker
1 adet kadar çubuk tarçın
2-3 adet tane karanfil
5 su kadar bardağı su

İlgilini çekebilir  Usta Oyuncu İnandığı Dini Açıkladı
REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz