enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,8051
EURO
35,1329
ALTIN
2.452,96
BIST
10.771,36

Canan Karatay koronavirüs konusunda haklı çıktı!

Canan Karatay koronavirüs konusunda haklı çıktı!
16.12.2020
12
A+
A-
REKLAM
X

Merhaba sevgili okurlarımız. Gündemdeki haberleri ve güzel yorumları ile bilgi veren değerli hocamız Canan Karatay koronavirüs konusunda yine haklı çıktı. Öyle ki pek çok konuda eleştirildiği gibi yine de bu konuda da eleştirilmişti. Ancak yakın zamanda Almanya’da yapılan çalışmalar Canan hocamızın yine haklı olduğunu ortaya koydu.

Almanya Sağlık Bakanı Tavsiye Etti

Yaptıkları araştırmalar sonucunda Almanya sağlık bakanı boğazınızı belli zaman tuzlu su ile gargara edin konusunda tavsiyede bulundu. Tuzlu su ile yapılan gargaranın viral yükü azaldığı tespit edildi. Yani virüsleri öldürüyor ve tekrar virüslerin ortamda çoğalmasını engellediği tespit edildiğini belirtti.

Canan Hocamız Zaten Söylemişti

REKLAM
X

Virüsün ilk ortaya çıktığı zamanlardan beridir Canan hocamız gargara yapmamız konusunda tavsiyede bulunmuştu. Karbonatlı su veya tuzlu su ile gargara yapmayı önerdi. Özellikle sağlık çalışanları başta olmak üzere bütün çalışanlar sabah akşam boğazlarını karbonatlı su ile gargara yapılması gerektiğini belirtti. Virüsler alkali ortamda yaşayamaz. Karbonat ile suyun alkali seviyesini yükseltir. pH ın yükseldiği durumda ise virüsler yaşayamaz. Bu şekilde de kısmen de olsa virüsten korunmuş oluruz. Sabah kalktığımızda, öğle arası ve yatmadan önce mutlaka karbonatlı su ile gargara yapın. Bu uygulamanın sağlık açısından hiç bir zararı yoktur. Gargara yaptıktan sonra 5 – 10 dakika kadar bir şey yemeyin ve içmeyin.

Sadece virüsler değil, diğer boğaz kaynaklı kış hastalıklarına karşı da bu gargara tavsiye edilmektedir. Virüslerle birlikte bakteriler ve diğer zararlı mikro organizmalarda bu sayede yok olmaktadır. Karbonat haricinde tuzlu su veya sirkeli su ile de gargara yapılabilir. Özellikle sabah evden çıkmadan ve işten eve geldiğimizde bu uygulamayı yapmak çok önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.