enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5858
EURO
34,9944
ALTIN
2.438,22
BIST
10.471,32

Çorabın İçine Soğan Koymanın Faydaları Nelerdir?

Çorabın İçine Soğan Koymanın Faydaları Nelerdir?
05.02.2021
7
A+
A-

İlk duyduğunuzda biraz tuhaf ve ilginç gelecektir elbette. Çorabın içine soğanı koyup uyumak rahatsız edici olabilir ve mantıksız gelebilir elbette. Fakat bu yazımızı okuduktan sonra tekrar düşüneceksiniz ve yararlarını öğrendikçe ön yargılarınız kırılacak.

Eski zamanlardan günümüze kadar enfeksiyonlara karşı mücadele eden, güçlü bağışıklık sistemi kurmaya yarayan halk tarafından üretilmiş bir çok ilaç mevcuttur. Çorabın içerisini soğan dilimini koymakta bunlardan biri. Çorabınızın içinde soğan varken uyumak elbette ki tuhaftır fakat bunun sağlık için yapıldığı düşünüldüğünde ve siz uyurken size faydalı geldiğini, iyileştirdiğini gördükçe bu tuhaflık normal bir hal alacak. Tamamen bilimsel bir bilgidir. Bu yöntem tıbbi durumlarda bazı rahatsızlıkları tedavi etmenin doğal yöntemlerinden biri olan Çin refleksoloji yöntemlerinden biridir.

REKLAM
X

Siz rahat bir uyku çekerken bir yandan da vücudunuz kendini doğal yollarla iyileştirecek. Yapılması gereken ise bir soğanı soyup ince bir dilim haline keserek ayağınızın altına koymak ve sabit durması içinde çorap giymeniz yeterli olacaktır.

Ne Gibi Faydaları Vardır ?

REKLAM
X

-Ayak kokularını önlemeye yardımcı olur: Soğan, içeriğinde bulunan sülfürik bileşikler sayesinde mantar önleyici ve antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde hem ayak kokularının giderilmesine yardımcı olur hem de mikropların ve bakterilerin yok olmasını sağlar. Bu yöntemin düzenli ve sürekli bir şekilde uygulanması ayak kokularının tekrarlamasını engelleyecektir.

-Kanın temizlenmesine yardımcı olur: Soğan fosforik asit bakımından zengindir ve deriye temas ettiğinde fosforik asit salgılanır. Bu sayede salgılanan fosforik asit kan damarlarına girer. Böylelikle damarlardan geçen kanı temizleyerek iyi, temiz kan üretimine ve kan dolaşımına yardımcı olur. Bu sayede vücudun fiziksel ve zihinsel işlevinin artmasına da destek sağlar.

-Mikroplarla Savaşır: Soğan diyet flavonoid kaynaklarından biridir ve bu sayede enflamatuer hastalık riskinin azaltılmasına yardımcı olur. Soğanın içeriğinde bulunan antibakteriyel ve anti-fungal özellikler sayesinde mikrolara karşı doğal bir savunma mekanizması oluşmasını desteklemektedir. Ne zaman ki zararlı bir organizma vücudumuza girmeye çalışırsa bağışıklık sistemimiz bu organizmaya karşı savaşan antikorlar üretmeye başlayacak ve vücudumuzu koruyacaktır.

REKLAM
X

-Havanın temizlenmesine yardımcı olur: Soğan daha çok mutfakta yemek yaparken kullanıldığı için kokusu pek evin diğer bölümlerinde yoktur. Fakat çorabınıza koyduğunuz bir dilim soğan havanın temizlenmesine yardımcı olur ve siz rahat bir uyku çekerken çorabınızda bulunan soğan toksinleri, virüsleri ve diğer kimyasalları temizleyerek temiz bir hava sağlar.

-Hastalıklarla savaşarak vücudun direncini arttırır: Soğan yüksek oranda C vitamini kaynağıdır ve bu sayede iyi bir bağışıklık sistemi sağlar, hastalıklarla mücadelede de önemli bir destekleyicidir. Düzenli olarak soğan tüketildiğinde organosülfür bakımından da zengin olduğundan dolayı kardiyovasküler hastalıklarında ortaya çıkmasını engellemektedir.

-Temizleme Etkisi: İnsan vücudunun karmaşık ve çok sayıda damar, sinir sistemi bulunmaktadır. Ayak tabanında son bulan ve iç organlara bağlan sinir uçları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı ayağa konan bir dilim soğan bu damarlarda akan kanın temizlenmesini destekler ve toksinlerin emilmesini sağlar.

Sağlıkla kalın..

ETİKETLER: ,
Yorumlar

  1. Mehmet dedi ki:

    Gercekten fayda gördüm doğal yöntem böyle bilgi sahibi araştırmacı kişilere tşklr sağlıklı yaşamak için doğal yöntemler cok faydalı oluyor