Cüneyt Arkın, Kemal Sunal le anılarını yazdı; Orhan Gencebay küplere bindi Yeşlçam’ın efsane isimlernden Cüneyt Arkın, sinirinden küplere bindi . İ’şte o sözler…

Cüneyt Arkın, Kemal Sunal ile anılarını yazdı; Orhan Gencebay küplere bindi…
Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Cüneyt Arkın, yeni çıkan kitabında Kemal Sunal’la beraber bir arabeskçiden ‘hiç hazzetmediklerini’ yazdı. Kitapta bahsedilen kişinin Orhan Gencebay olduğu öne sürülürken, Gencebay ve Sevim Emre bu iddia üzerinden Cüneyt Arkın’ı hedef aldı. İddiaya göre Orhan Gencebay’ın asansöre bindiğini gören Kemal Sunal, “Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir” diyor.Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Cüneyt Arkın’ın “Benim Kahramanım Türk Halkıdır” kitabında Kemal Sunal ile beraber ‘hiç hazzetmediği’ bir arabesk şarkıcısından söz etmesi, kültür-sanat dünyasında yeni bir tartışma başlattı.

Hayat öyküsünü anlattığı kitapta yakın arkadaşı Kemal Sunal ile hiç hazzetmedikleri bir arabeskçiden bahseden Arkın’ın, “Arap’tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi” şeklinde tanımladığı kişinin Orhan Gencebay olduğu öne sürüldü.

HİLTON’UN LOBİSİNDE OTURUYORUZ

“Bir gün Hilton’un lobisinde oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üzerine çökmüş Arap’tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi.

Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, ‘Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir’ dedi.”

“Yılmaz Kalkavan’ın yemeğine davetliyiz. Kemal Sunal ve ben iki dirhem bir çekirdek giyinip, davetin yapıldığı otele gittik. Lobi kalabalıktı. Millet asansör bekliyordu, sıraya girdik. O meşhur arabeskçi yine geldi. Yanında televizyoncular, gazeteciler ve dostları vardı.

Bizi görünce sevinir gibi yaptı, sonra sinsice sırıttı. ‘Kemal Bey, sizi görmek ne güzel çok sevindim. Bana resminizi imzalar mısınız?’

Aklınca dalgasını geçiyordu. Kemal hiç duraksamadı, fotoğrafını çıkardı: ‘Hay hay efendim, isminiz neydi?”

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  AİLE ALTIZ BEBEKLERİYLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ – 30 YIL SONRA KIZ KARDEŞLER BAKIN NE HALE GELDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz