enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5846
EURO
34,9889
ALTIN
2.440,01
BIST
10.471,32

DEMİREL ANLATIYOR

DEMİREL ANLATIYOR
30.12.2021
23
A+
A-
REKLAM
X

Meclisin kaç merdiveni var, Süleyman biliyor musun? Demirel, – Bilmiyorum!.. Beklemediği bir soruyu yanıtsız bırakan Demirel içten içe bozulmuştur.

REKLAM
X

Birkaç gün sonra yine mecliste İnönü’nün yanına giden Demirel kulağına eğilerek; “Efendim, meclisin 220 merdiveni var!” der. – Kime saydırdın? diye sorar İnönü. Demirel:

REKLAM
X

Demirel anlatıyor “39 yaşında Başbakan oldum. Ana muhalefet lideri İnönü idi. Yeminle söylüyorum. Onunla görüşmeye giderken dizlerim titrerdi. Ben alt tarafı Çoban Sülü.

O ise Garp Cephesi kumandanı, Cumhuriyet’in İkinci Adamı idi…” Bir anektod da benden… Seçimlerden %50 oy alarak başbakan olan Süleyman Demirel, meclisin ilk günü meclis binasında İsmet İnönü ile karşılaşır. İnönü sorar; – Meclisin kaç merdiveni var, Süleyman biliyor musun? Demirel, – Bilmiyorum!..

Beklemediği bir soruyu yanıtsız bırakan Demirel içten içe bozulmuştur. Birkaç gün sonra yine mecliste İnönü’nün yanına giden Demirel kulağına eğilerek; “Efendim, meclisin 220 merdiveni var!” der.

– Kime saydırdın? diye sorar İnönü. Demirel: – Bizzat ben saydım efendim! der. Ve bunun üzerine İnönü’den tarihi bir söz duyar; “Bak Süleyman, lider odur ki zor işlerle uğraşsın.

Lider basit işleri kendi yapmaz. Bak mesela ben meclisin kaç merdiveni olduğunu bilmiyordum. Sana saydırdım…”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.