Meclisin kaç merdiveni var, Süleyman biliyor musun? Demirel, – Bilmiyorum!.. Beklemediği bir soruyu yanıtsız bırakan Demirel içten içe bozulmuştur.

Birkaç gün sonra yine mecliste İnönü’nün yanına giden Demirel kulağına eğilerek; “Efendim, meclisin 220 merdiveni var!” der. – Kime saydırdın? diye sorar İnönü. Demirel:

Demirel anlatıyor “39 yaşında Başbakan oldum. Ana muhalefet lideri İnönü idi. Yeminle söylüyorum. Onunla görüşmeye giderken dizlerim titrerdi. Ben alt tarafı Çoban Sülü.

O ise Garp Cephesi kumandanı, Cumhuriyet’in İkinci Adamı idi…” Bir anektod da benden… Seçimlerden %50 oy alarak başbakan olan Süleyman Demirel, meclisin ilk günü meclis binasında İsmet İnönü ile karşılaşır. İnönü sorar; – Meclisin kaç merdiveni var, Süleyman biliyor musun? Demirel, – Bilmiyorum!..

Beklemediği bir soruyu yanıtsız bırakan Demirel içten içe bozulmuştur. Birkaç gün sonra yine mecliste İnönü’nün yanına giden Demirel kulağına eğilerek; “Efendim, meclisin 220 merdiveni var!” der.

– Kime saydırdın? diye sorar İnönü. Demirel: – Bizzat ben saydım efendim! der. Ve bunun üzerine İnönü’den tarihi bir söz duyar; “Bak Süleyman, lider odur ki zor işlerle uğraşsın.

Lider basit işleri kendi yapmaz. Bak mesela ben meclisin kaç merdiveni olduğunu bilmiyordum. Sana saydırdım…”

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  KABİNEDE DEPREM BAKAN GECE YARISI İSTİFA ETTİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz