Doğalgaz yardımı bir çok ihtiyaç sahibi ailenin yakından takip ettiği konular arasında. Kış aylarında yüksek fatura ücretlerinden muzdarip olan vatandaşlar doğalgaz yardımı başvuru süreci ve detaylarını merak ediyor. Peki Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir, ödemeler ne zaman yapılır?

Doğalgaz yardımı başvurusu e-devlet üzerinden yapılmaya devam ediliyor. Yaklaşan kış ayı ile birlikte gündeme gelen doğalgaz yardımı ilk kez geçtiğimiz yıl uygulamaya konulmuştu. Bu yıl tekrar ihtiyaç sahiplerine verilecek olan doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? soruların yanıtları haberimizde.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Doğalgaz yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” bölümü üzerinden yapılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek.

SOSYAL YARDIM BAŞVURUNUZ KABUL EDİLDİ NE DEMEK?

Sosyal Yardım Başvurunuz, resmi ikametgahınızın bulunduğu (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı son güncel ikametgahınızın bulunduğu) İl/İlçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nce tarafından uygun görülmüştür.” yazan vatandaşların ise ödemeleri onaylandı.

Doğal Gaz Tüketim Desteği’ni ısıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlediklerini ve tutarın yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında değişeceğini hatırlattı.

DOĞALGAZ DESTEĞİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Kiracılar da destekten yararlanabilecek.

Doğal Gaz Tüketim Desteği programından daha fazla hanenin yararlanması için yeni düzenlemeler de yaptıklarını belirten Bakan Yanık, şunları kaydetti:

“İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteği’nde kış dönemine ilişkin başvurular başladı. Önceki dönemimiz içerisinde yer almayan kiracılarımızı da destek kapsamına aldık. Bu doğrultuda başvuru şartları uygun olan ev sahibi veya kiracı olarak ikamet eden, mesken niteliğinde hanelerde yaşayan vatandaşlarımız destekten yararlanabilecek

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  gece yarısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz