enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19

Ehliyet Alacaklar Dikkat !

Ehliyet Alacaklar Dikkat !
18.04.2022
0
A+
A-

Ehliyet Alacaklar Bu Kişilere Artık Verilmeyecek Ehliyet alma şartlarında yapılan değişiklik Resmi Gazetede resmen yayımlandı. Ehliyet Alacaklara ve Olanlara Çok Kötü Haber..Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

Ehliyet alacaklara ve mevcut ehliyeti olanlara. Kimler ehliyet alamayacak düzenlemesine yeni hastalıklar eklendi en önemlisi ise bir çok vatandaşın yalşadığı bir sorun işte haberin detayları. Bu kişilere artık ehliyet verilmeyecek verilen kişilerden de geri alınacak!

REKLAM
X

Ehliyet alma şartlarında yapılan değişiklik Resmi Gazetede resmen yayımlandı.
Değişiklikler daha önce ehliyet almaya engel olmayan hastalık listeye eklendi. Karar sonrası bu hastalığa sahip olanlara ehliyet verilmeyecek ve verilenlerden de geri alınacak.

REKLAM
X

Sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartlarına dair yönetmelikte yapılan değişikliğe göre ehliyet almak zorlaştı. Sağlık sorunu olanlara kötü haber, daha önce sürücü belgesi verilmesi uygun görülmeyen bazı kalp damar hastalarına, uzman doktor kanaatine göre sürücü belgesi verilebilecek.

Ağır derecede obstrüktif uyku apnesi veya orta derecede apne ile gündüz uyuklama hali tespit edilenler, tedavi görmeden sürücü belgesi alamayacak. ”Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile muayenelerine Dair Yönetmelikte Dğişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ” Resmi gazete’de yayımlandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.