enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,4975
EURO
34,8947
ALTIN
2.411,68
BIST
10.391,89

El Uyuşması Olanlar Dikkat

El Uyuşması Olanlar Dikkat
16.05.2022
18
A+
A-

Gece Uyku Uyurken El Sıkışması, El Uyuşması Olanlar Di’kkat. Uykuda El Uyuşması Neden Olur? Gece Uyurken Ellerin Uyuşması Hangi Hastalığın Belirtisidir?Ayrıntılar haberin devamındadır.

Gece uyku uyurken ellerde uyuşma hissi söz mevzusu olabilir. Ellerde ki uyuşmanın meydana gelmesi hareket yeteneğini zorlaştırmaya neden olacaktır. Sabah gözünüzü açar açmaz da ellerde ki uyuşma hissiyatını fark edebilirsiniz. Üstelik bu vaziyet devamlı olarak yaşanmaya devam edebilir. İşte, dört gözle beklenen tüm detaylar.

REKLAM
X

Uykuda El Uyuşması Neden Olur?

Gece Uyurken Ellerin Uyuşması Hangi Hastalığın Belirtisidir?Gece uyurken ya da sabah kalktığınız zaman el uyuşmasının bulunduğunu görüyorsanız bu konum, karpal tünel sendromuna işaret edebilir.Uykuda el uyuşması, vitamin eksikliğinden kaynaklı olarak görülen bir sıhhat sorunudur. Vücutta E ve B vitaminin hissedilmesi, el uyuşmalarına zemin hazırlayabiliyor. Bu durumda daha oldukça uyku sırasında görülmeye başlanıyor. El uyuşması arasında hemen Nöroloji Polikliniğe gidilmesi gerekecektir.

Gece Uyku Uyurken El Sıkışmasının Olması

Gece uyku uyurken oldukça sık biçimde el sıkışması meydana gelebilir. Uykudan uyandıktan sonra bir süre elinizi oynatma konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Uyuşma, gece geç saatlerde olmaya başlar. Kişilerde ki el uyuşmalar günden güne sürekli hale gelebileceğinden dolayı artık yakınma haline dönüşecektir. El uyuşması daha oldukca 65 yaş üzeri kişilerde sık sık görülen bir sorundur. 65 yaş üstündeki kişiler gece geç saatlerde ki uyuşmalardan ötürü şikayetçidir. His ve bununla birlikte da duygu değişikliği olarak söyleyeceğimiz el uyuşmaları için tedavi şekli var mı bilinmelidir.

Gece Uyurken Ellerin Uyuşması Hangi Hastalığa İşaret Ediyor?

REKLAM
X

Bireylerde görülen el uyuşmasının, pek oldukca hastalığa işaret ettiğini söylememiz mümkündür. Fakat daha ağırlıklı olarak işaret etmiş olduğu hastalıkların arasında, Karpal tünel sendromu bulunduğunu söylememiz icap eder. Eğer ki sürekli olarak ellerde bu tip bir uyuşma durumu söz konusuysa, buna işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Yanlış bir pozisyon da durarak uyumak bile bu tür el uyuşmalarına sebebiyet verebiliyor. Sinire yapılacak olan aşırı basınç durumu bu tip sorunların meydana gelmesine zemin hazırlamaya neden oluyor. Hafif bir el kol uyuşması yaşıyor olsanız bile bir an önce tedavinin yapılmasını sağlamalısınız.

El Uyuşması Nasıl Geçer?

Sürekli olup biten ve sizi rahatsız edecek olan uyku sorunlarından kurtulmanız gerekecektir. Sinirlerde ki baskı sonucunda el uyuşmaları meydana gelir. El uyuşmasının geçmesi içinde doktorunuz tarafından size değişik türden bir tedavi uygulanmaya başlanacaktır. El uyuşma sorunlarının kısa vakit içinde giderilmesi arasında yağ ve bununla birlikte şeker oranlarının dengelenmesi gerekir.

REKLAM
X

Yağ ve şeker oranlarında görülen dengesizlik durumu, el uyuşmalarına sebep oluyor.Kan akışın hızlı olması içinde, el bölgenize sıcak kompres uygulanabilir. Böylece devamlı olarak uyku esnasında görülen el uyuşması önlenmeye çalışılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.