Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, harekete geçti. Bakanlığın önünde 3 değişik senaryonun bulunduğu belirtilirken, düzenlemede kamu personelinin statülerine göre Emekli aylığı 1.250 TL; emekli ikramiyesi 40 bin lira artacak

Son dakika: 3600 ek gösterge düzenlemesi yakından takip ediliyor. Milyonlarca kamu çalışanını yakından ilgilendiren düzenleme amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, harekete geçti.

Bakanlığın önünde 3 değişik senaryonun varbulunduğu belirtilirken, düzenlemede kamu personelinin statüleri, aldıkları ücret ve emekli ikramiyeleri tablosu dikkate alınıyor.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak gösterge düzenlemesi ile emekli ikramiyesinde artışın 40 bin lirayı geçeceği söyleniyor. Emekli aylıklarında da bin TL’nin üzerinde bir artış olacak.

SON DAKİKA: 3600 EK GÖSTERGE İÇİN GÖZLER 10 MAYIS’TA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ile ilgili teknik çalışmaları mayısta bitirerek Meclis’e sunulacak hale getireceklerini ifade etti. Milyonlarca çalışanın beklediği ek gösterge düzenlemesinin Meclis tatile girmeden evvel temmuz ayında yasalaşması bekleniyor.

REKLAM
X


İlgilini çekebilir  Seyit Onbaşı’nın kimsenin bilmediği hikayesii..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz