Emekliler İçin Müjde Beklenen O Müjde Geldi !Emekliye Ramazan bayram ikramiyesinde sevindiren gelişme! Tarih belli oldu! .İşte masadaki rakamlar, Asgari ücret, memur maaşı ve emekli taban aylığından sonra milyonlarca emekli bayram ikramiyesinin ne kadar olacağını merak etmeye başladı.

Emekli bayram ikramiyesi amacıyla 2022 senesinde ilk ödemelerin 2 Mayıs evvel yapılması hedefleniyor. İşte 2022 emekli bayram ikramiyeleri ile alakalı son dakika gelişmesi… Son dakika: Emeklilerin bayram ikramiyesi ile alakalı mühim ilerlemeler yaşanıyor. . Geçtiyimiz yıl bin liradan bin 100 liraya çıkarılan ikramiyede, yeni zam bekleniyor.

Bu yıl masada konuşulan 4 formül bulunmaktadır . İşte 2022 emekli bayram ikramiyeleri ile alakalı son dakika gelişmesi… Emekli bayram ikramiyesi amacıyla 2022 senesinde ilk ödemeler 2 Mayıs evvel yapılması hedefleniyor. Gazete Vatan’ın haberine göre, Ramazan Bayramı’ndan anında evvel alakalılerin hesaplarına aktarılacak emekli bayram ikramiyelerinde şimdilik net sasenear açıklanmadı.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Geçtiğimiz sene 100 lira zamlanarak 1100 lira olan emekli ikramiyesi amacıyla bu yıl masada konuşulan 4 formül bulunduğu konuşuluyor.

FORMÜL 1: İkramiye formüllerinden biri, enflasyon seviyesinda artış yapılması.2021 enflasyonu yüzde 36.08 olarak gerçekleşti. Bu sene iki bayramda toplam 2 bin 993 lira 76 kuruş ödeme alınabilecek.

FORMÜL 2: İkramiye yükselişinde tekrar dşayetleme seviyesi da öneme alınabilir. Bu senenin başında birtakım vergi, harç ve cezaların güncellemesinde yüzde 36.2’lik tekrar dşayetleme seviyesi baz alındı.Eğer bu artış ikramiyeye yansıtılırsa bin 100 liralık tutar, bin 498 lira 20 kuruş olabilecek. Bu sene 2 bayramda elde edilecek gelir 2 bin 996 lira 40 kuruşu bulacak.

FORMÜL 3: Bu seneki net asgari ücrette ise yüzde 50.51 artış gerçekleşti. Bu miktar da ikramiye artışına uygulanabilir.Bu formül yaşama geçirilirse, emeklilerin bayram ikramiyesi bin 655 lira 61 kuruşa çıkabilecek. Yıllık alıncak toplam ödeme de 3 bin 311 liraya ulaşacak.

İlgilini çekebilir  Altın Süt Nedir? Faydaları, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı?

FORMÜL 4: Bir başka formül ise 2 bayramda asgari ücret tutarında ödeme yapılması… Bu formüle göre; emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramları’nda toplam 4 bin 253 lira 40 kuruş ikramiye ödenecek. Emeklilerin ikramiyesinde yıllık 2 bin 53 lira artış yaşanmış olacaktır Bayram başına ikramiye 2 bin 126 lira 70 kuruşa çıkacaktır Bayramdan evvel emeklilik kararı alınan sigortalılar da ikramiye hakkını kullanacak.

Eğer emeklilik kararı Ramazan bayramından sonra alınırsa bu kez yalnızca Kurban bayramı ikramiyesi ödenecek.Herkese Aynı Ödeme Bayram ikramiyeleri bütün emeklilere aynı miktarda ödeniyor. Burada maaşın miktarına bakılmıyor. Böylece şayet artış olursa bütün emekliler aynı anda yararlanmış olacak.Bankaların verilen promosyon ise emekli maaşına göre belirleniyor.

REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz