Erdoğan’dan emeklilere müjde…
Cumhurdiğernı Erdoğan’dan seçim evveli emeklilere müjde geldi maaşlar fena artıyor…
Erdoğan’dan emeklilere müjde
Türkiye Genel Seçimler amacıyla 14 Mayıs 2023 Piyasa günü sandık başına gidiyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair kritik açıklamalarda bulunuyor. İşte Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar: Bu gece sahura kalkacağız. Ramazanın o manevi havasını inşallah teneffüs etmeye başlayacağız. Bütün İslam alemi amacıyla bu manevi huzurun, bilhassa depremde ebediyete uğurladığımız şehitlerimize inşallah rAhmete vesile olsun. Yaralılarımızın deva bulmasına vesile olsun diyorum D’EPREM F’ELAKETİNDE 45. GÜN Enkazların hızla kaldırılması, bununla birlikte bir taraftan çadırkentler, konteyner kentler, prefabrikler, şimdi de yarın asli atmaya başlıyoruz.

REKLAM

Kalıcı konutların da hızla söz sunduğumuz gibi inşallah bir sene ortamında bitirmeye rabbim bizi muvaffak etsin diyorum. Bu ölçüde büyük bir yıkımın karşısında Türkiye’den daha süratli refleks gösterecek, harekete geçecek diğer bir ülke yok. Biz zira geçmişte de bunun imtihanlarını başarı ile verdik. D’epremin ilk dakikalarından itibaren çok süratli bir şekilde hal belirlenmesi yaptık. Türkiye’nin dört bir yanısıran ekipleri, vasıta gereçleri bölgeye sevk ettik. Kabinemizin bütün üyelerini deprem bölgesine göndererek her birini bir ilin koordinatörü olarak görevlendirdik. Sağ olsun bakan arkadaşlarım o gündem bugüne bölgeden hiç ayrılmadan görevlerini yaptılar. A’sker, p’olis, jandarma, sağlıkçı, madenci, itfaiyeci aklınıza kim gelirse bölgeye gönderdik. Binlerce iş makinesini, uçağından helikopterine, gemisinden İHA’sına kadar bütün imkanlarımızı depremzedeler amacıyla harekete geçirdik. Depremin sonrası ilk birkaç saatte çalışmaların düzene girmesiyle arama kurtarma, sonrası en az kaldırma çalışmalarını profesyonelce yerine getirmeye başladık. Tabii ki o vakitlarda bir de ağır kış şartları var. Bu şartlara karşın arama kurtarma ekiplerinin başarılı çalışmalarını gördük.

Deprem felaketinin sonrası ne kadar büyük bir ulus bulunduğumuzu bir kez daha idrak ettik. Milletimiz asrın felaketini asrın dayanışmasını gösterdi. D’EPREM SORUŞTURMALARINDA SON DURUM Depremde yıkılan binalarda yükümlülükleri bulunanlarla alakalı yürütülen soruşturmalarda 1364 şüpheli ile alakalı prosedür başlatıldı, 302 şüpheli tutuklandı, 466 şüpheli adli denetim altına alındı, 312 şüpheli ile alakalı da yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilerden dördünün vatan dışında bulunduğu, bunun yanısıra 64’ünün de öl’düğü belirleme edildi. Tutuklananlardan 106’sı müteahhit, 163 şahıs yapı sorumlusu, 15 şahıs yapı sahibi, 18 şüpheli de binada farklılık yapan şahıs. Adli denetim altındaki kuşkululardan 85’i müteahhit, 294’ü yapı sorumlusu, 56’sı yapı sahibi, 31’i de binada farklılık yapan şahısler. Sürecin her aşamasının yakın takipçisi olacağız. Sorumluluklarını yerine getirmeyen adalet önünde hesap verecek, kaçışı yok.

D’EPREM SONRASI YENİDEN İNŞA SÜRECİ

REKLAM
X

Toplam 40 bin 104 afet konutunun ihalesi yapıldı.6 bin 223 köy evinin yapım süreci başladı. Toplamda 650 bin konut inşa edeceğiz. Şehirlerimizi inşa ve ihya devresi resmen başlamış halda. Van’da, Bingöl’de İzmir’de bu işi yaşadık Bu adımları ilk defa atmıyoruz, Van’da bunu kanıt ettik. Dikey mimariye girmiyoruz ve zemin denetimleri yapıldı. Fay hatlarından uzak bölgeler seçilecek.

İSTANBUL D’EPREME NE KADAR HAZIR?

İstanbul’u iyi tanıyorum. Aşırı derecede iddialı olmak hatalı olur. D’epremin t’ehdit etmeyeceği hiçbir kent olamaz. F’elaket tellallığı gerçeklştirmeyi da doğru bulmuyorum. İstanbul’un belediye diğernıyken kente girişi vizeye tabi tutma tezim vardı. İstanbul’a girmenin bir bedelinin olması lazım. Belediye diğernlığımda nüfus 8 milyon, 15 milyonu geçti. Planlam noktasında İstanbul maalesef zannedildiği gibi planlamadı, Planlar uygulamaya konulmadı. Çünkü kimse bu planlara uymuyor. Bizim bir iddiamız vardı, kentsel dönüşüm projeleri dedik, bunları da büyük ölçüde haytata geçirdik. Ancak muhalefet bunun karşılığında sağda solda bunu rantsal dönüşüm olarak tanımlamaya başladı. Çünkü işlerine gelmiyor, rant toplama işi maalesef muhalefete ait. Bu işi onlar iyi beceriyorlar. İstanbul’un ünlü yerlerinden biri vardır, Fikirtepe. Fikirtepe iki ilçeye hitap eder, Kadıköy ve Üsküdar. Fikirtepe’de kentsel dönüşüm amacıyla resmen yırtındık ve buradaki dönüşümü yeni yeni yaşama geçirdik. O kadar sorun yaşadık. İnşallah CHP ve ortakları bu depremlerden ders çıkarmış olurlar da kentsel dönüşüm projelerinin karşısında durmaktan vazgeçerler.

ÜNİVERSİTEDE YÜZ YÜZE EĞİTİM

Bu konuyla alakalı YÖK’e lüzumlu talimatları verdik. Şu anda diyoruz ki çevrimiçi sistemle biraz devam edelim. Şu anda vatanlarımız bizim çok işimizi görüyor. Bir defa vatan binası emniyet veriyor. Şartlar gene hızla elverişli olursa hibrit eğitim alternatifi tabii ki değerlendirilecektir. Bunun amacıyla ilk olarak depremzede vatandaşlarımızın emniyetle ve huzurla barınabilecekleri kapasitenin oluşturulması lüzumiyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. YÖK diğernımızla irtibat halindeyiz. Gereken adımların atılmasını da sağlayacağız. Yüz yüze eğitimle çevrimiçi eğitim tabii ki mukayese edilemez.

14 MAYIS SEÇİMİNE 53 GÜN KALDI

Alışılmış bir seçim kampanyası düşünmüyoruz. Çünkü ortada bir hüzün var. Bu hüznün bulunduğu bir dönemde müziksiz bir kampanya süreci yaşayacağız. Şehirlerimizin tamamında her bir vatandaşımızın tek tek kapısını çalacak, neler yaptık, neler yapacağız tek tek bunu anlatacağız. Çünkü bizim bagajımız elhamdülillah dolu. Türkiye Yüzseneı vizyonumuza vatandaşlarımızı ortak edecek, her biri insanımıza lüzumsinimiz bulunduğunu anlatacağız. Milletim 20 senede samimiyetimizi gördü, bize inandı. Samimiyet üzerine emniyet üzerine inşa edilen her birliktelik ebedidir. Bizim bu 20 senede ürettiklerimiz, yaptıklarımız, eğitimde sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, tarımda, dış politikada neler yaptık, neler yapacağız, istiyoruz ki bunları vatandaşlarıma anlatalım.

Biz hayali konuşmuyoruz, gerçekleştirdiklerimizi konuşuyoruz. Biz vazifeye geldiğimizde 6100 kilometre yol vardı, 29 bin kilometreye çıkardık. Bütün bunların yanısıra vazifeye geldiğimizde 26 havalimanı vardı, şimdi 58. Biz batıda varsa doğuda da o olacak dedik. 78 üniversitemiz varken şimdi 208 üniversitemiz var. Iğdır’da da Ağrı’da da Muş’ta da bundan sonra üniversitemiz var. İlkokullarda çocuklar kitap bulamıyordu kitap. Bugünleri yaşadık. Bugünler kimin günleriydi, CHP’nin günleriydi, onlar bize bunları yaşattı. Ama şimdi biz okullar açılırken sıraların üzerine bu kitapları koyuyoruz.

Gelelim hastanelere. Sağlıkta Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Bay Bay Kemal’in SKK Genel Müdürü bulunduğu vakitları biliyoruz. RAhmetli Savaş Ay bir uygulama yapmıştı. Programda beyefendiyi gayet iyi anlatıyordu. Okmeydanı SSK’da afedersiniz ölüp de rehine olanları anlatıyordu. Bunları yaşadık. Şimdi orası Prof. Dr. Cemil Taşçı Şehir Hastanesi oldu, biz yaptık. Nerede nereye. Şimdi biz kent hastanelerinden bahsediyoruz, çıkıyor Bay Bay Kemal biz kent hastanesi yapmayacağız. Şu kent hastaneleri olmasaydı, biz Covid’le falan ne yapardık. Covid’i falan başarılı şekilde atlattıysak kent hastaneleri yardımıyla atlattık. Şehir hastanelerini büyükkentlerin tamamına yapacağız.

KARADENİZ’DE TAHIL KORİDORU

Ulaşımda, tarımda, diplomaside aynı başarı devam ediyor. Diplomaside başarının en büyük örneği de Rusya-Ukrayna, diğerlerine gitmeye lüzum yok. Arabulucu olarak parmakla gösterilen tek ülke Türkiye. Tahıl kordioru olayında Türkiye’nin başarısı dünyada her bireyin dilinde. İki üç gün ortamında Sayın Putin’le gene bir telefon görüşmemiz olacak. Adımlarımız bu alanda da atacağız. Aynı şekilde gübrede de lüzumsinim var. Bunları da dünya piyasalarına, az ilerlemiş ülkelere göndererek onları rahatlatmanın gayreti ortamında olacağız. Bütün bunların hepsi Türkiye’nin nereden nereye yaklaştığını göstermesi bakımından çok mühim.

Türkiye’ye yaşattığımız her biri sessiz devrim derecesindeki yapısal reformları dile getirsem günler sürer. Özetlenmeyecek, anlatmakla bitmeyecek işler yaptık. Olmaz denilenleri başardık. Hep diyorum ya, nereden nereye. İşte o iki sözcük arası öyle uzun ki anlata anlata bitiremeyiz. Kimine Ayasofya derim, nereden nereye geldiğimizi anlar. Ama Ayasofya dediğim vakit bunu anlamayanlar var. Kimine Karabağ derim, bunu anlayan olur ama hala anlamakta zorlananlar olur. İşte biz Ayasofya, Karabağ diye tanımladığımız vakit anlayanlarla birlikte yol yürüyoruz.

6’LI MASANIN 7 YARDIMCI FORMÜLÜ

Böyle bir devlet idaresi olabilir mi? H’DP esasen masanın yedinci ortağı idi. ‘Gizli ortak var’ demiştik. Şimdi masanın altından üzerine çıktı. H’DP eşittir P’KK’dır, H’DP eşittir Y’PG/P’YD’dir. Bu denklemde CHP’nin yeri nerede kalıyor, bunu benim ulusim düşünsün. Kandil’deki terörist elebaşıları altılı masanın kendileri amacıyla umut oluşturduğunu söylüyorlar, bay bay Kemal’i Kandil’e umut veren aday olarak görüyorlar.” Bu masada her şey var, herkes birbirine çalım atıyor.

CUMHUR İTTİFAKI GENİŞLEYECEK Mİ?

Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs seçiminden de zaferle çıkacağından hiçbir kuşkumuz yok. Yerli ve milli politika yapan, ulusin değerleriyle barışık siyasi partilere kapımız açık. Cumhur İttifakı’na katılımlar olursa olumlu karşılarız. Yedili masa gibi koltuk pazarlığı üzerinden değil, ilkeler üzerinden yürüyoruz. HÜDA PAR’ın desteğini mühim ve değerli buluyorum.

BAKANLAR VEKİL ADAYI OLACAK MI?

Yenilenmeye ve gençleşmeye en açık partiyiz. Arkadaşlarımın anında anında her birisini şu anda belli illere adaylar olarak görevlendirdik. Kabindeki 17 isim ulusvekili adayı olacak. Yardımcım Fuat Oktay Ankara’dan aday olacak. 17 kabine üyemin anında anında her birine farklı illerde görevler vereceğiz, onları büyükkentlerden aday gerçeklştirmeyi belirledik

D’EPREM BÖLGESİNDE SEÇİM GÜVENLİĞİ

Vatandaşlarımız haklarını savunuyor ve kayıt oluyorlar.

GIDA VE ET FİYATLARINDA DÜZENLEME

Artışlar spekülatif, muhakkak önüne geçeceğiz.

MEHMET ŞİMŞEK’LE GÖRÜŞME

Yurtdışında birtakım taahhütleri var, gene görüşme olabilir.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ARTACAK MI?

Çalışmamızı yaptık, burada açıklayacağım. Güzel bir müjde vereyim. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak. Kaynak : haber7 com

otel,trivago,kayak otelleri,yaz otelleri,tatil,bungalov,suit otekl,hotel,Kredi başvuru yap, ihtiyaç kredisi başvuru, tatil kredisi başvuru, beyaz eşya kredisi başvuru, taşıt kredisi, 2. el taşıt kredisi başvuru yap, ev kredisi başvuru yap, ihtiyaç kredisi alma, banka kredisi başvurusu, online kredi başvurusu, banka kredi başvuru, akbank kredi başvuru, finansbank kredi başvurusu, iş bankası kredi başvurusu,vakıfbank kredi başvurusu, ziraat kredi başvurusu, teb kredi başvurusu, yapı kredi başvuru, kredi kartı başvurusu, banka kredisi başvurusu, online kredi başvuru yap

otel,trivago,kayak otelleri,yaz otelleri,tatil,bungalov,suit otekl,hotel,Kredi başvuru yap, ihtiyaç kredisi başvuru, tatil kredisi başvuru, beyaz eşya kredisi başvuru, taşıt kredisi, 2. el taşıt kredisi başvuru yap, ev kredisi başvuru yap, ihtiyaç kredisi alma, banka kredisi başvurusu, online kredi başvurusu, banka kredi başvuru, akbank kredi başvuru, finansbank kredi başvurusu, iş bankası kredi başvurusu,vakıfbank kredi başvurusu, ziraat kredi başvurusu, teb kredi başvurusu, yapı kredi başvuru, kredi kartı başvurusu, banka kredisi başvurusu, online kredi başvuru yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz