Bugün düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yaptığı açıklamasında düşük vatandaşlar için ev müjdesinde bulundu. Peki, kimler 0,99 faiz oranlı kredi kampanyasından yararlanabilecek?

Konut almayı planlayanlar içerisinde güzel bir müjde geldi. Uzun vakitdir gündemde olan fahiş fiyat artışına Cumhurbaşkanı Erdoğan resme dur dedi. Düşük faizli kredi imkanı vatandaşlara sunuldu.

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİLERİ İÇİN 3 PAKET

REKLAM
X

Konut sektörüne hareket getirmesi plan edilen 0,99 faizli kredi için Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Konut almak isteyen vatandaşlarımız ve konut yapan firmalarla ilgili ilk müjdemiz. 1 milyon 100 binin üzerindeki konutta vatandaşlarımızı uygun şartlarda ev sahibi yapmıştık. Son dönemde küresel ekonomide hammadde fiyatlarında görülen fahiş yükselişler ve tedarik sorunlarının yol açtığı sıkıntılar nedeniyle konut fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandı. Vatandaşlarımızı özellikle konut sektöründeki bu arzi dalgalanmadan güvenliğini sağlamak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirme kararı aldık. Konut finansmanı konusu ile ilgili 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz. Birinci paketle tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar amacıyla on yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz.

  1. PAKET

İkinci paket birinci ve ikinci el konutları da kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan’dan önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması ya da fiziki altınların MB’ye satılarak karşılanması şartıyla alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Bu paket 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin bir amacı da döviz ve altın varlıklarının TL’ye dönüşümün teşvik etmektir.

  1. PAKET

Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yönelik. Mayıs itibarıyla asgari yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerinin 20 milyar liralık bir kaynak ayırdık. Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek.

İlgilini çekebilir  BEKLENMEDİK DURUM OLDU VE ATV’DEN AYRILDI

Düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri amacıyla TOKİ’ye 30 milyar liralık finans sağlayacağız. İstismarını önlemek amacıyla de bu yolla edinilen konutların 5 yıl vakit ile satışına izin vermeyeceğiz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz