Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığının gündemde bulunduğu sırada oluşturulan anketten muazzam neticeler çıktı. “Seçimlerde Erdoğan’a taraf muhalefetin bir adayı olması durumunda Mansur Yavaş’a rey atarmısınız sorusuna ankette neticeler netleşti.

Zafer Partisi Başkanı Özdağ, Bir TV’de İsmail Küçükkaya’nın yayınına Mansur Yavaş’la ilgili olarak önemli ifadeler açıkladı. Toplumun geniş bir kesiminde Mansur Yavaş’ın adaylığına ilgi bulunduğunu bildiren Özdağ, “Bizim adayımız Mansur Yavaş, kendisini Türkiye’nin geleceği amacıyla vazifeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın bu sözlerinin sonrasında Yavaş’ın adaylığıyla alakalı tartışmalar da alevlendi. CHP cephesinden mevzuya dair oluşturulan ilk yorumda, “Özdağ’ın bu açıklamasının Millet İttifakı’na duyulan güvenden kaynaklı bulunduğunu düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı. Bu tartışmaların gündemde bulunduğu sırada AvrAsya Araştırma doğrultusundan Yavaş’la alakalı anketin neticeleri açıklandı.

Olası bir erken Cumhurbaşkanlığı kararı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi sebebiyle muhalefetin bir adayı olarak Mansur Yavaş seçime girerse hangi adaya rey verirsiniz” gibi sual durumunda katılanların yüzde 43’ü Ankara Mansur Yavaş tercihinde bulunurken yüzde 36.5 Erdoğan’ı tercih edeceklerini açıkladır.

Yüzde 12.5 “Kararsızım ama büyük olasılıkla Mansur Yavaş’a oy sunarim” derken, yüzde 3.2 ise “Kararsızım ama büyük olasılıkla Recep Tayyip Erdoğan’a oy sunarim” dedi. Yüzde 4.8 ise oy kullanmadı. Olası bir erken Cumhurbaşkanlığı kararı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi sebebiyle muhalefetin bir adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu aday gösterilirse hangi adaya oy sunarsiniz?” sualine cevap olarak yüzde 39.9 Kılıçdaroğlu’nu tercih ederken yüzde 38.1 oy aldığı anlaşılan Erdoğan ikinci durumunda kalmıştır Ortak adam gösterilirse yüzde 43.3’ü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tercih ederken yüzde 37.1 Erdoğan tercih etti Yüzde 8,8 “Kararsızım ama büyük olasılıkla Ekrem İmamoğlu’na oy sunarim” derken yüzde 5.1 “Kararsızım ama büyük olasılıkla Recep Tayyip Erdoğan’a oy sunarim” dedi. Yüzde 5.7 oy kullanmamayı tercih etti.”

İlgilini çekebilir  EMEKLİLERE ÇİFTE MAAŞ MÜJDESİ
REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz