Fatih Ürek’, Türkiye’nin en ünlü sanatçılarından biri. Ürek’in hayat hikayesi ise okuyanları yasa boğuyor. İşte, Fatih Ürek’in acılarla ve zorluklarla dolu hayat hikayesi…

Gece hayatı ve eğlence denildiğinde akla gelen isim biri Fatih Ürek’tir. Fatih Ürek’ten söz edenlerin “Sahnesi çok iyi ama yer yok” dediği de gece hayatının bilinen bir gerçeklerinden. Başta İstanbul’un, ardından da Bodrum’un sahnelerinin tozunu attıran Fatih Ürek’in hikayesinde pek çok kişinin bilmediği ayrıntılar var. 

İçindekiler

AİLE İÇİ ŞİDDET GÖRDÜ

REKLAM
X

Erzurumlu bir ailenin 3 kız çocuğundan sonra dünyaya gelen 1966’lı oğlu Fatih Ürek, babasının  erkek evlat mutluluğuyla 40 adet büyükbaş kestirdiği, annesinin rüyasında Fatih Sultan Mehmet’i görüp padişahın ismini koyduğu bir çocuk. Bu sebepten de göbek adı “Sultan Mehmet”.

Fakat ailesi ne yazık ki mutsuz. Kasaplıkla uğraşan baba iflas edince Bursa’da ayrılmak zorunda kalıyor Yürek ailesi. (Gerçek soyadları Yürek) Babanın alkol sorunu da devreye girince bu defa aile içi şiddet günleri başlıyor.

KORKUDAN FELÇ GEÇİRDİ 

Fatih, bir gün babasının annesini dövdüğü sırada korkudan felç geçiriyor. Acı bir durum var ki Fatih’in felçli hali yine annesi babasının şiddetine maruz kalırken geçiyor.  Ürek’in ilkokul sıralarından itibaren de tiyatro aşkı başlıyor.

Babasının beklenmeyen iflası sebebiyle de 6 yaşında hayatın yükleri omuzlarına biniyor ve çalışmaya başlıyor. Mobilya mağazasında, kumaşçıda, kuş satan bir dükkanda, zücaciye dükkanında, kuyumcuda ve son olarak da avukatlık bürosuna kadar pek çok yerde çalışıyor.

HER GÜN HAYALİNİ KURDU

Fatih Ürek, her gün Bursa’daki tiyatronun önünde saatlerce afişlere bakıyor ve hayallere dalıyor. Bir gün cesaretini toplayıp içeri giriyor ve içeride tiyatroya kurs açılığı ilanlarıyla karşılaşıyor. Tam da o esnada içerden çıkan bir adam Fatih’in eline form tutuşturuyor ve doldurmasını söylüyor. O isim ise Erkan Can…

İlgilini çekebilir  Kocasını bırakıp damadına kaçan anne, canlı yayında kızıyla yüzleşirken beddualar savurdu

9 YAŞINDA TİYATROYA BAŞLADI

Ürek, 9 yaşındayken tiyatro sınavında başarı elde ediyor. Rol gereği kaşlarını aldıktan sonra evin içinde de süslü püslü dolaşmalar başlayınca annesinin şiddetine maruz kalıyor. Fakat bir müddet sonra oğlu Fatih’in tiyatroda alanındaki başarısına tanık olan anne bu defa da oğluna destek vermeye başlıyor.

Fatih Ürek oyunculuk mesleğinin tek başına para kazanmak için yeterli olmadığını fark edince bu defa sahnelerde şarkı söylemeye başlıyor. İlk kez Bursa’daki Taylan Gazinosunda sahneye çıkıyor, oldukça da beğeniliyor.20 yaşına bastığında “kurtlar sofrası” olarak gördüğü İstanbul’da sahne tozu yutmak istiyor. Peş peşe gelen durumların ardından önce Caddebostan Minder Bar’da, sonra da Maçka Cartoon Bar’da sahneye çıkıyor ve bu süreçte sosyetik arkadaşlar ediniyor.

Artık Fatih Ürek ekmek parası için sahne almak zorunda olan biri değil, tüm gece kulüplerinin kendilerinde sahne alması için peşinden koştuğu bir sahne yıldızı haline geliyor.

Onun bu ün kazanma sürecinde elbette yakın dostu Mehmet Ali Erbil’in de oldukça payı var.

Gazetecilerin sürekli sorduğu cinsellik sorularına da “aseksüelim” sözleriyle yanıt vermeyi tercih ediyor.

2007’de mesajlaştığı biri tarafından mesajlarının ve görüntülerinin ortalığa saçılması da yine gündem olmuş konulardan. Ürek’in ilk tepkisi “görüntüler montaj” olsa da, sonradan görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu itiraf etti.

Fazla kiloları sebebiyle 2015’te olduğu mide ameliyatı da neredeyse canından ediyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz