Yeşilçam’ın usta sanatçısı, yüzlerce filmde yer alan Fatma Girik İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 24 Ocak sabahı yaşamını yitirdi. Uzun zamandan bu yana Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Fatma Girik, 6 aydan bu yana İstanbul’da özel bir hastanede tedavi görüyordu.

REKLAM

Usta sanatçıya Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz.Fatma Girik’in ölüm nedeni de hastane yönetimi tarafından açıklandı.

Hastaneden yapılan açıklamada, “Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti” denildi.Fatma Girik’in hayat arkadaşı Memduh Ün 16 Ekim 2015 tarihinde yaşamını yitirmiş Bodrum’un Torba Mezarlığı’nda defnedilmişti.

Fatma Girik annesi Münevver Girik ve ablası Müesser Girik Torba’daki evinde yaşıyordu.Fatma Girik’in yaklaşık 25 yıldır yanında yaşayan bakıcısı Dursine Yılmaz ise “Uzun yıllarımız birlikte geçti, son 4-5 yıldır sakatlıklarla, hastalıklarla mücadele etti. Çok mücadeleci bir yapısı vardı. Bodrum’u Torba’yı çok seviyordu.

REKLAM
X

Ancak sağlığı bozulmaya başlamıştı. Daha iyi tedavi edilebilmesi için İstanbul’a gitmişti. Bu sabah ölüm haberini aldık, yıkıldık. Allah Rahmet eylesin.

Üç köpeği öksüz kaldı” dedi.Fatma Girik yaşamına yaklaşık 200 film sığdırdı, hafızalardan hiçbir zaman silinmeyecek değerli bir sanatçımız olarak kalacak…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz