hayırlı olsun

Emekliye Çifte Artış
SSK Bağ-Kur emeklisine çifte kazanç! Nisan’da emeklilerin cepleri dolacak. Milyonlarca emeklinin ve memurun maaşı enflasyon verilerine nazaran yine belirleniyor. Fiyat netleşti. Oranlar yüz güldürecek.

Emekliye Çifte Artış
Nisan’da emekli maaşının yanı sıra çifte ödeme! SSK Bağ-Kur emeklisine yüzde 8.95’i aşan fark verilecek! Emekliler Nisan ayında hem maaşlarına kavuşacak, bununla birlikte bayram ikramiyelerini alabilecek.

Ramazan Bayramı’nın Mayıs ayı başına gelmesi nedeniyle ikramiyelerin Nisan ayında yatırılması planlanıyor. Yeni açıklanacak enflasyon verilerine gore de Temmuz ayında yapılacak zamda artış yaşanması bekleniyor.

REKLAM
X

İKRAMİYELER NİSAN AYINDA YATACAK

Bu yıl Ramazan Bayramı 2-4 Mayıs’a denk geliyor. Bundan dolayı bayram ikramiyeleri bu ay ödenecek, tahminlere göre ikramiyeler ayın 25’i ile 30’u içinde yatırılacak.

FARK YANSITILACAK

Temmuz ayında yapılacak maaş zammı için SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon oranında zam erilecek. Memurlara ve işyar emeklilerine ise toplu sözleşme kapsamında yüzde 7 zam ile bu yılın ilk yarısındaki enflasyonun yüzde 7.5’i aşan kısmı kadar fark yansıtılacak. Ek olarak ek zam beklentileri de oluşmuş durumda

2 AYDA YÜZDE 16.45 ZAM

Bu yılın ilk 2 aylık döneminde TÜFE yüzde 16.45 olarak gerçekleşti. Memurlara ve memur emeklilerine yüzde 8.95 fark oluştu.Temmuz zammı şimdiden yüzde 15.95’e ulaştı.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise 2 ayda yüzde 16.45 zam oluştu.Mart enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber bu oranın daha da yükselmesi umut ediliyor. Kati zam oranı için geriye kalan 3 aylık veri bekleniyor ve Temmuz ayı başlangıcında zam oranı netleşecek

İlgilini çekebilir  Hastalığa Yakalanmıştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz