enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
31,1466
EURO
33,8400
ALTIN
2.041,55
BIST
9.298,46

hayırlı olsun

hayırlı olsun
10.10.2022
1
A+
A-

hayırlı olsun

Emekliye Çifte Artış
SSK Bağ-Kur emeklisine çifte kazanç! Nisan’da emeklilerin cepleri dolacak. Milyonlarca emeklinin ve memurun maaşı enflasyon verilerine nazaran yine belirleniyor. Fiyat netleşti. Oranlar yüz güldürecek.

REKLAM
X

Emekliye Çifte Artış
Nisan’da emekli maaşının yanı sıra çifte ödeme! SSK Bağ-Kur emeklisine yüzde 8.95’i aşan fark verilecek! Emekliler Nisan ayında hem maaşlarına kavuşacak, bununla birlikte bayram ikramiyelerini alabilecek.

REKLAM
X

Ramazan Bayramı’nın Mayıs ayı başına gelmesi nedeniyle ikramiyelerin Nisan ayında yatırılması planlanıyor. Yeni açıklanacak enflasyon verilerine gore de Temmuz ayında yapılacak zamda artış yaşanması bekleniyor.

İKRAMİYELER NİSAN AYINDA YATACAK

REKLAM
X

Bu yıl Ramazan Bayramı 2-4 Mayıs’a denk geliyor. Bundan dolayı bayram ikramiyeleri bu ay ödenecek, tahminlere göre ikramiyeler ayın 25’i ile 30’u içinde yatırılacak.

FARK YANSITILACAK

Temmuz ayında yapılacak maaş zammı için SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon oranında zam erilecek. Memurlara ve işyar emeklilerine ise toplu sözleşme kapsamında yüzde 7 zam ile bu yılın ilk yarısındaki enflasyonun yüzde 7.5’i aşan kısmı kadar fark yansıtılacak. Ek olarak ek zam beklentileri de oluşmuş durumda

2 AYDA YÜZDE 16.45 ZAM

Bu yılın ilk 2 aylık döneminde TÜFE yüzde 16.45 olarak gerçekleşti. Memurlara ve memur emeklilerine yüzde 8.95 fark oluştu.Temmuz zammı şimdiden yüzde 15.95’e ulaştı.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise 2 ayda yüzde 16.45 zam oluştu.Mart enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber bu oranın daha da yükselmesi umut ediliyor. Kati zam oranı için geriye kalan 3 aylık veri bekleniyor ve Temmuz ayı başlangıcında zam oranı netleşecek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.