enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
31,1462
EURO
33,8064
ALTIN
2.038,38
BIST
9.240,45

Hazreti Hamza

Hazreti Hamza
12.07.2022
7
A+
A-

Allah’ın aslanı olarak nam salan Uhut Şehidi Hazreti Hamza’nın m’ezarında tüyleri diken diken edecek görüntü… Allah’ın aslanı olarak nam salan Uhut Şehidi Hazreti Hamza’nın m’ezarında tüyleri diken diken edecek görüntü…

Allah’ın aslanı olarak nam salan Uhut Şehidi Hazreti Hamza’nın mezarında tüyleri diken diken edecek görüntü.. Mezarı açılan Hazreti Hamza’nın naaşını görenler gözlerine inanamadı. Mezarı taşınmak için açılan Hazreti Hamza’nın kabrindeki görüntüyü görenler gözyaşlarına boğuldu.

REKLAM
X

Yeni kabrine konulurken eli yarasından çekilince yüzü kanamaya başlamış, eli yine yarasına konulunca kanaması kesilmiş. Kabir açma esnasında Hz. Hamza’nın ayağına demir küreğin ucu değince ayağından kan akmıştır.

REKLAM
X

Uhud şehitlerinin kabirleri, ilk gömüldükleri vakitdan kırk altı sene sonra açılmıştı. O sırada meydana misk kokusu gibi bir koku yasenemıştır. O kutsal şehitler, uyuyan canlı insan gibi, omuzlara alınarak yeni kabirlerine taşınmışlardır.

Hicretin üçüncü senesinde Mekkeli müşriklerle Medineli müslümanlar arasında meydana gelen Uhud savaşında müşrikler yirmi üç ölü verirken müslümanlardan yetmiş şahıs şehit olmuştu (25 Ocak Ayı 625).Rasulullah Aleyhisselam Uhud şehitleri ile ilgili şu şekilde buyurmuşlardır: “Bunların Tanrı katında şehit olduklarına şehadet ederim.

Gelin ve onları ziyaret edin.Yeni kabrine konulurken eli yarasından çekilince yüzü kanamaya başlamış, eli yine yarasına konulunca kanaması kesilmiş. Kabir açma esnasında Hz. Hamza’nın ayağına demir küreğin ucu değince ayağından kan akmıştır.

Uhud şehitlerinin kabirleri, ilk gömüldükleri vakitdan kırk altı sene sonra açılmıştı. O sırada meydana misk kokusu gibi bir koku yasenemıştır. O kutsal şehitler, uyuyan canlı insan gibi, omuzlara alınarak yeni kabirlerine taşınmışlardır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.