Herkesin beklediği ikinci asgari ücret zammı geliyor mu? Ünlü siyasetçi ağzından kaçırdı

Milyonları ilgilendiren konu tekrar gündeme geldi. Asgari ücrete tekrar zammı yapılacak, asgari ücret ne kadar olacak? Gibi merak edilen soruların cevabını sizler için cevapladık.

Geçtiğimiz aralık ayında 2022 yılının asgari ücreti açıklanmıştı. Yüzde 50’ye yakın bir artış yapılmıştı. Bu yükseliş ile çalışanların yüzü birazda olsa güldü. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan milyonları ilgilendiren konuya dair beklenmeyen açıklamalar yaptı.

  • Asgari ücrette şaşırtan gelişme

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı bir televizyon programında asgari ücretlileri sevindiren bir açıklama yaptı. Türkiye’nin her yıl merakla beklediği asgari ücret zamları ile ilgili konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Tarihin en yüksek asgari ücret artışını gerçekleştirdiklerini aktaran Özkan, “Adeta ezber bozduk. CHP, işçinin emeğini alın terini bilmez ki. Maliyet artışları nedeni ile gerekirse hükümetimiz Cumhurbaşkanımız yeniden asgari ücret fiyat artışını gündeme getirebilir. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan,”Asgari ücrete yılda bir kez yapılıyor, bunun ikiye çıkarılma olasılığı var mı? Altıncı ayda bir düzeltme gibi bir şey olur mu?” sorusuna yanıt verdi.

Özkan, ocak ayını beklemeden ikinci bir zam yapılabileceğini söyledi.

Yeni bir düzenleme için sinyali veren, “Sayın Cumhurbaşkanımız ifade etmişti. Önümüzdeki aylarda asgari ücrette ikinci bir düzenleme yapılabilir. Milletimizin menfaati ne gerektiriyorsa bunu yapmaya hazırız. Bu CHP’nin aklına gelmez biz yaparız. Zamanı geldiğinde illa ocak ayı demeden harekete geçeriz” Şeklinde bildirdi.

İkinci kez asgari ücrete zam yapılabileceğini söyleyen Özkan, “Cumhurbaşkanımız yeniden asgari ücret fiyat artışını gündeme getirebilir. Zamanı geldiğinde illa ocak ayı demeden harekete geçeriz.” dedi. Şuan için ne kadar olacağı belli değil.

İlgilini çekebilir  Göbek Bölgesini Eriten ve Beldeki Yağları Yakan Sağlıklı ve Faydalı Bir Kür
REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz