Vay anam vay Adam evde yaşamıyormuş ki, bildiğin sarayda yaşıyormuş. Banyoyu hiç görmeyin bile İstanbul doğumlu Selim Yuhay, 23 Mayıs 1972 yılında dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1994 yılı mezunu, dört ortakla beraber açmışlardır mimarlık firmasından 2 sene sonra kendi firması kurdu.

REKLAM
X

Kendi alanında farklı mimari proje çözüm yaklaşımları ve kendine özgü çizgisiyle kısa zamanda dekorasyon dünyasında ismini duyuran Selim Yuhay, Kanal D kanalında yayımlanan Evim Şahane programının sunucusu olarak ünlendi. Kanal D, 2012 yılında yayın hayatına başlayan ve uzun süre gündüz kuşağında ilgiyle izlenen Evim Şahane programını 19 Ağustos 2015 tarihinde bitti.

Selim Yuhay pek çok sosyal sorumluluk projelerine imza attı. Hobi olarak başlayan resim yapma isteğini de, profesyonelliğe taşıyarak kişisel sergiler açtı. Balerin Evlin Avidor ile evliliğini 2015 yılında noktalayan ünlü mimarın bu evlilikten 3 çocuğu var. Selim Yuhay, 2016 yılında TV8’de yayınlanan Güle Güle Oturun programıyla ekranlara geri döndü…

Tüm yaşamınız boyunca, anılarınız ve edindiğiniz tecrübeler, bugün için ve yarınlarda yaşayacağınız mekanların tarzını belirler. Bu nedenle YUHAY MİMARLIK ŞİRKETİ olarak biz, öncelikle insan ve mekan ilişkisini doğru çözümleyip, ihtiyacı belirledikten sonra yarınlarda nasıl bir yaşam şekli planladığınızı çözümleyerek size yaşayacağınız mekanları sunuyoruz…

Öncelikle proje ile ilgili mekan veya arsada bir ücret karşılığı keşif yapılır. Sunum projeleri hazırlanır, tasarımlar yapılıp, proje ile ilgili görseller proje de kullanılacak şekilde araştırılır. Sunum sonucunda müşteri onayı ile Keşif özeti olarak takribi bütçe çıkarılır. Müşteri onayı ile ürün seçimlerine ve uygulama zaman planlamasına göre ödeme düzenlemeleri yapılır ve Projelerin müşteri tarafından imzalı onayı ile Mimari uygulama başlar…

Proje uygulanması süresince yapılan işler, zaman planlanmasına göre müşteriye raporlanarak teslim edilir. Uygulamada olabilecek ek ürün kullanımları ve proje değişim isteklerine göre hak ediş raporları çıkarılıp, yeni zaman planlaması ve ek ödemeler için onaylar alındıktan sonra proje uygulaması devam eder. İş tesliminde kesin hak ediş ve iş teslim raporları ile proje uygulanmış olarak teslim edilir.

İlgilini çekebilir  GERİ DÖNÜYOR

Güle Güle Oturun programının yaratıcısı ve sunucusu ünlü mimar selim Yuhay ile balerin Elvin Avidor , iki yıl önce anlaşmalı boşanmıştı. Avidor ‘un kişisel eşyaları arasında bulduğu defterle mahkemeye başvuran Yuhay, eski eşinin evli oldukları dönemde yasak ilişki yaşadığını öne sürmüştü. Çift, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmıştı….

Çiftin 3 çocuğunun velayeti Avidor’a verildi. Boşanma davasında mahkeme, Selim Yuhay’ın eşine bin 800 lira nafaka parası verilmesini ayrıca çocuklarının masraflarının baba tarafından karşılanmasına hükmetmişti. Fakat, mimar Yuhay iddiaya göre boşanmanın ardından çocuklarının eğitim, sağlık vb. giderleriyle ilgilenmedi.

Savcılığa başvuran Avidor, eski eşinin bu hükmü yerine getirmediğini belirterek, eşinin cezalandırılmasını istedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda, Selim Yuhay’ın ailesiyle ilgilenmeyerek üzerine düşen hükümlülüğü ihlal ettiği ileri sürülerek, dava açıldı. Bir yıla kadar hapsi istenen ünlü mimar Selim Yuhay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

İşte bugüne kadar yüzlerce evde harikalar yaratan mimarın kendi evi…Bugüne kadar yüzlerce evde harikalar yaratan Evim Şahane programının sunucusu Mimar Selim Yuhay’ın kendi için dizayn ettiği ev de göz alıyor. Salondan mutfağa, yatak odasından banyoya kadar her yerde göz alıcı detayları bulabileceğiniz evde Selim bey, geniş ve ferah bir mekan tercih etmiş.

Bir evin yaşanılabilir olması için biraz dağınıklık olması gerektiğini söyleyen Selim Yuhay, fazla düzenli evlerin ailevi sorunları işaret ettiğini söylüyor. Selim Bey, fazla düzenli evlerin ailevi sorunlara sebep olduğunu ve bu sebepten dolayı da bir evin yaşanılabilir olması için biraz dağınık olması gerektiğini vurguluyor.

Selim Bey bir röportajında ‘Eskiden şampanya rengi modaydı. Sonra kum rengi moda oldu. Sıra lilada, kırmızıda, morda. Cesaretli olun.’ Şeklinde konuşarak evinde de bu renkleri kullanarak cesaretini, tasarımcılığını bir kez daha gözler önüne seriyor..

İlgilini çekebilir  Ünlülerin Daha önce hiç duymadığınız isimleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz