Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in hayatına dair detaylar merak ediliyor. Ünlü sanatçı son olarak yaptığı basın toplantısında CZN Burak ve Nusret hakkında yaptığı çarpıcı konuşma ağızları açık bıraktı. Detaylar haberimizde.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in hayatına dair detaylar merak ediliyor. Ünlü sanatçı son olarak yaptığı basın toplantısında CZN Burak ve Nusret hakkında yaptığı çarpıcı konuşma ağızları açık bıraktı. Detaylar haberimizde.

Yaptığı şarkılarla, konuşmalarıyla ve programı ile sık sık gündem olan Tatlıses yine magazin dünyasında büyük etki yaratacak bir olaya imza attı. Başından vurulmasının ardından yüzü gülmeyen usta sanatçı yurtdışı açılmayı planlıyor. Bu haberi duyururken CZN Burak ve Nusret hakkında söyledikleri herkesi şaşırttı.

İbrahim Tatlıses kimdir?

REKLAM
X

İmparator olarak tanınan türkücü İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Fakir bir ailede büyümüş olup asıl soyadı Tatlıses değil Tatlı’dır. Ahmet Tatlı ve Leyla Tatlı’nın yedi çocuklarının en ilkidir. Çocukluğu Şanlıurfa’da geçen sanatçı inşaatta çalışırken Adanalı bir sinemacının sesini beğenmesiyle birden şöhretten olur.

69 yaşında olan türkücü İbrahim Tatlıses ikisi resmi ve üçü resmi olmayan toplam 5 evlilik yapmıştır. 1. evliliği Şanlıurfa’da Adalet durak ile gerçekleşti. Bu evlilikten 1 erkek ve 2 kız çocuğu vardır. 2. evliliği resmi değildir ve oyuncu Perihan Savaş’la gerçekleşti. Bu birliktelikten Melek Zübeyde adında kızı bulunur. 3 evliliği de resmi değildir ve Derya Tuna ile yapmıştır. İdo Tatlıses bu birliktelikten olan oğludur. Resmi olmayan 4. evliliği dansöz Asena Onur Çakmak’la olur ve ikili sonra ayrılırlar. Resmi olan 5. evliliği 2011 senesinde Ayşegül Yıldızla gerçekleşir. 2013 yılında sona eren evlilikten Elif Ada isminde kızı vardır.

İlgilini çekebilir  35 Yaşında Biten Bir Hayat

Kariyeri

“Ayağımda Kundura” isimli türkü ile şöhret basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanan İbrahim Tatlıses ilk önce 1980-1990 senelerinde gerek çıkardığı albümler ve gerekse çektiği filmlerle o döneme damgasını vurmuş, halk tarafından ‘’İmparator’’ denilmesine neden olmuştur. Bunların yanı sıra iş adamı olan türkücü Tatlıses Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yürütür. Sanat hayatı boyunca birçok film çeviren ve bir o kadar da albüm çıkaran İbrahim Tatlıses yurtdışında da tanınan bir sanatçıdır.

Satış rakamları milyonları aşan albümleri içerisinde Ayağında Kundura, Gelme İstemem, Ben İnsan Değil Miyim, Mutlu Ol Yeter, Mavi Mavi, Allah Allah, Gülüm Benim, Fosforlu Cevriyem, Yalan, Haydi söyle gibi albümleri bulunur. Oynadığı pek çok film arasında Ayağında Kundura, Sabuha, Toprağın Oğlu, Fadile, Seni Yakacaklar, Yorgun, Ayşem, Hülya, Sevdalandım, Mavi Mavi, Allah Allah, Yalnızım, Âşıksın, Ben İnsan Değil miyim ve Bir Kulum İşte filmleri zamanında en çok izlenen filmleri arasındadır.

İbo Show serüveni nasıl başladı

Bir dönem siyasete atılan sanatçı 2007 senesinde Genç partiden milletvekili adayı olmuş olmasına rağmen partisi kazanamayınca meclise girememiştir. 2011 senesinde bu sefer Adalet ve Kalkınma Partisinden Şanlıurfa milletvekili adayı olan İbrahim Tatlıses sonradan aday gösterilmeyince adaylıktan çıkmıştır.

Bir dönem yaptığı İbrahim Tatlıses Talk Showlar ile televizyon ekranlarının en çok izlenen program sunucusu olan türkücü İbrahim Tatlıses 4 Mart 2011 tarihinde program bitiminde evine dönerken silahlı saldırıya maruz kalmıştır. Uzun süre Almanya’da tedavi görmüş ve tekrar Türkiye’ye İstanbul Maltepe Darüşşafaka Rehabilitasyon merkezine getirilmiştir. Hızlı iyileşmiş olan türkücü şuan gayet sağlıklıdır. Daha sonra ise uzun yıllar sunduğu ”İbo Show” programını yapmaya devam etmiştir. Ünlü isim hala ekranlarda program yapmaktadır.

İbo’dan gündem olan sözler

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, soyadını taşıyan gıda şirketi ile dünyaya açılmayı planlıyor. Önceki gün yeni yatırımlarını duyurmak için basın toplantısı yapan İmparator, CZN Burak ve Nusret’i sözleri ile yerden yere vurdu. Lahmacun ve çiğköfte restoranları olan İbrahim Tatlıses, yeni yatırımlarını basın mensupları ile paylaştı. Tatlıses, Nusret ve CZN Burak’ı hedef alarak, söyledikleri ise gündem oldu.

İlgilini çekebilir  ifşa edildi

İmparator olarak tanınan türkücü İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Fakir bir ailede büyümüş olup asıl soyadı Tatlıses değil Tatlı’dır.

ALBÜMLERİ MİLYONLARA ULAŞTI

Satış rakamları milyonları aşan albümleri içerisinde Ayağında Kundura, Gelme İstemem, Ben İnsan Değil Miyim, Mutlu Ol Yeter, Yalan, Haydi söyle gibi albümleri bulunur. Mavi Mavi, Allah Allah, Gülüm Benim, Fosforlu Cevriyem.

Al Sana Haber masasında yine ilginç anlar yaşandı. Bahar Candan İbrahim Tatlıses’in 14 Şubat yorumunun verildiği haberini izlerken “İbrahim Tatlıses prostat değil miydi? Prostat ne demek?” dedi. Seyhan Soylu ise bu yorum karşısında şaşırıp “Kontrol etmedik” şeklinde yanıt verdi. Sisi “Hayırdır biri mi yazmış?” diye sorunca Bahar Candan ise “Ben öyle duydumdu” cevabını verdi. Sisi ise “Prostat olan bir insanın sevgilisi olamaz mı?” Dedi. Nihat Doğan ise bu konuşmanın üzerine “Prostat ilişkiye engel midir? İbrahim abi kaç yaşına geldin gel ben seni umreye götüreyim umre yapalım” şeklinde konuştu.

2011 yılında İbo Show çıkışı başından vurularak ağır yaralanan İbrahim Tatlıses, aradan geçen 11 yıl sonra o anları anlattı. Silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Tatlıses, “Ben hissettim. Baktım kafamdan bir şeyler damlıyor, doktora ‘Nedir bu hocam?’ dedim. ‘Oradan damlayan kan’ dedi. Kafamı yan dönmesem tam orta kısma gelecekmiş” şeklinde konuştu. Hayati tehlikesinin bulunduğu ameliyattan sonraki süreçte inancını hiç kaybetmediğini aktaran şarkıcı, “Lavaboya gidemiyordum, ağzımdan sular akıyordu. O halden bu hale geldim Allah’ıma şükürler olsun. İyileşme sürecimde umudumu kaybettiğim hiç olmadı” şeklinde anlattı.

Şimdilerde tüm dünya ülkelerinde bayilik anlaşmaları yaptığı duyuran Tatlıses, CZN Burak ve Nusret için “Benim sayemde piyasaya çıktılar” diyerek zehir zemberek açıklamalar yaptı. “Tatlıses 1984’den beri var ama onlar yoktu. Kimseyi rakip görmüyorum. Kendi yemediğim şeyi, kimseye yedirmem. Onlar benim yaptığım işi yapmıyor. İsotun bilmem neyini alıyor. Zeytinyağının bilmem neyini kullanıyor, içine su mu katıyor ne katıyor! Biz onlar gibi su kullanmıyoruz. Onlar su ile kaynatıyorlar. İspat ederdim. Bakıyorsun çamur. Millete çamur satıyorlar herhalde” şeklinde konuştu.

İlgilini çekebilir  Demir Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir? Hangi Yiyeceklerde Demir Var?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz