Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla birlikte belediyeler harekete geçti. İhtiyaç sahiplerine maddi ve gıda olarak farklı kategorilerde yardım paketleri oluşturuldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl uygulamaya aldığı Sosyal Destek Çeki Projesi’ni bu sene için de geçerli kılacak.

REKLAM

Sosyal Destek Çeki Projesi Nedir?

Proje kapsamında Ramazan Ayı içerisinde toplamda 100 bin kişiye kişi başı 100 lira olacak şekilde maddi yardımda bulunuluyor. Bursa halkının yararlanabildiği proje kapsamında 4 kişilik bir hane kişi başı 100 lira olacak şekilde 400 liralık yardım alabiliyor. Bakkallara gösterilen talebin arttırılması hedeflenen proje kapsamında hediye edilen 100 liralık alışveriş çeki mahalle bakkallarında geçerli kılınıyor.

100 Liralık Alışveriş Çeki

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine 100 liralık hediye çeki dağıtılıyor. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ramazan Ayı’nın bereketini toplumun tüm kesimlerine yayabilmenin hedeflendiğini ve bu amaç doğrultusunda Sosyal Destek Çeki Projesi’nin yanı sıra birçok projenin hayata geçirileceğini duyurdu.

Aktaş, Sosyal Destek Çeki Projesi’yle ihtiyaç sahiplerinin bebek bezi, temizlik malzemeleri, temel gıda ürünleri başta olmak üzere tüm market gerekçelerinin karşılanacağını aktardı. Aktaş, proje dahilinde hediye çeklerinin dağıtılacağını ve bu çeklerin mahalle bakkallarında kullanılabileceğini kaydetti.

REKLAM
X

Çeklerle birlikte alkol ve tütün ürünlerinin satın alınamayacağını kaydeden Aktaş, “100 liralık hediye çeklerinde yetimlerin hakkı bulunuyor. Milletin parasını, milletin hizmetine sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Veriler Paylaşıldı

Geçtiğimiz yıl projenin 17 ilçe, 28 mahalle ve 740 bakkalda uygulandığı belirtilirken, bu yıl projenin 1500 bakkalda geçerli olacağı ve toplamda kişi başı 100 lira olmak üzere 4 kişilik bir haneye 400 liralık hediye çeki verileceği kaydedildi. Projeyle birlikte bu yıl için en az 100 bin haneye ulaşılması hedefleniyor.

İlgilini çekebilir  EVE GİDİNCE ANLAŞILDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz