84 Bin 247 Personel Alımı İçin İlanlar Yayınlandı! En Az İlkokul Mezunu Olan Herkes Başvurabiliyor! Başvurular Açık! Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü çok mühim ilanlar yayınladı. Yayınlanan bu ilanlar kapsamında toplam 84 bin 247 bireyin işe alınacağı belirtildi. Hem de söz konusu personel alımının KPSS katılımlı ya da katılımsız olarak uygulanacağı da belirtiliyor. e-Devlet parolası ile sisteme giriş yapan vatandaşlar basit bir şekilde müracaatta bulunabilirler. Kurumun resmi internet sitesinde personel alımına başlanırken, e-Devlet girişi ile giriş yapan yurttaşların da müracaatta bulunabileceği bildirildi.

REKLAM

Pek çok meslek için alımlar açıldı Türkiye İş Kurumu dev personel alımı için müracaatları kabul etmeye başladı. İŞKUR’da yayınlanan her ilanın kendisine özgü belirli kısıtlamaları olmakla birlikte, her bir ilan için müracaat zamanı değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda, İŞKUR açık iş ilanı listelerini güncellemiştir. Açıklamaya göre, bekçilikten hastane personeline, vücut işçisinden sekreterliğe kadar detaylı mesleklerde personel arandığı bildirildi.

Gerekli şartlar nelerdir? Genel ihtiyaçları karşılayan vatandaşlar, ilaveten ilanlarda belirti edilen ek ihtiyaçları de karşılamalıdır. Bunlar, on sekiz yaşında olmak, Affedilmiş olsa dahi, devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırrı ve casusluk s’uçları, zimmete para geçirme, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihale dolandırıcılığı, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından hüküm giymemiş olmalıdır.

Kamu hizmetlerine erişimi engellenmemelidir. Hem de en az ilkokulu bitirmiş olmalıdır. Herhangi bir sosyal emniyet kuruluşundan emekli maaşı, yaşlılık ya da malullük ödeneği de olmamalıdır. Daha sonra talep koşullarını sağlamadığı teşhis edilen müracaatlar, ilan-inceleme sürecinin rastgele bir noktasında reddedilebilir. Kamu kurum ve kuruluşları yönünden disiplin c’ezası verilmesi neticesi işinden ya da mesleğinden çıkarılan bireylerin de müracaatları reddedilecektir.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Namazı Kabul Olmayacak 3 Kişi

İŞKUR Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (Kısaca İŞKUR), Türkiye’de istihdamın korunması, geliştirilmesi ve genişletilmesine yardımcı olmak ve aynı vakitte işsizliğin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanlığı’nın alakalı bir kurumudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz