İŞKUR, pandemi sürecinde vatandaşlara meslek edindirme kursları ile destek oluyor. Üstelik günlük vermiş olduğu 95 liralık harçlıkla da maddi olarak destek sağlıyor. Ayrıca anneler için 400 TL kreş desteği vererek annelerin iş hayatına atılmasına yardımcı oluyor. Mesleki eğitim kursları; günlük en az beş en fazla sekiz saat ve haftada altı günü geçmemek üzere en az otuz en fazla kırk saat düzenlenmektedir. Başvuru için elinizi çabuk tutun, şartları ve nasıl başvurulacağını öğrenmek için yazının devamını okuyun…

İşkur Kurslarına Başvuru yapmak için aranan şartlar
1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
2. 15 yaşını tamamlamış olmak,
3. Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak,
4. Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak,
5. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,
6. Emekli olmamak,
7. Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak.
Kurs boyunca sağlık primleri de kursa katılan vatandaş için İşkur tarafından ödeniyor.
Günlük 95 lira harçlık verilen meslek edindirme kurslarına nasıl başvuru yapacağınızı öğrenmek için devamını okuyunuz…
Mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlardan herhangi bir ücret kesinlikle alınmamakta olup, yukarıda belirtilen ve mesleki eğitim kursu süresince Kurumumuz tarafından karşılanan giderlerin yanında, kursu başarıyla tamamlayan vatandaşlara kurs sonunda Kurs Bitirme Sertifikası verilmektedir. Bununla birlikte, Mesleki Yeterlilik Kurumunun belirlemiş olduğu Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu kapsamındaki mesleklerde düzenlenen kurslara katılan kişilere, kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde Mesleki Yeterlilik Belgesi verilmektedir.
NASIL BAŞVURU YAPILIR?
Mesleki eğitim kurslarından faydalanmak isteyen tüm işverenler, 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine istedikleri zaman başvuruda bulunabilmektedirler.
İlgilini çekebilir  Saddam Hüseyin'in yakalandığı sığınaktaki son sözlerini biliyor musunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz